romea - logo
24. února 2020 (pondělí)
svátek má Matěj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Otázky Václava Moravce: Čunek se bude opět zviditelňovat na Romech

Ústí nad labem, 19.6.2007 21:47, (ROMEA/ČT)

Česká televize se rozhodla vysílat nedělní Otázky Václava Moravce 24. června 2007 z Činoherního studia v Ústí nad Labem za účasti publika. Jediným tématem pořadu bude soužití majoritní společnosti s romskou menšinou.

Hlavními hosty budou místopředseda vlády Jiří Čunek a ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková, další hosté - Jiří Šulc (hejtman Ústeckého kraje), po hodině ho vystřídá ústecký primátor Jan Kubata, Eva Bajgerová z Romano jasnica, sociolog Ivan Gabal a Karel Novák, ředitel programu sociální integrace Člověk v tísni.

Pokud se chcete jako divák zúčastnit této diskuse, dostavte se v neděli 24. června v 10:30 do ústeckého Činoherního studia – vstup bez omezení až do naplnění sálu. Přímý přenos začíná ve 12:00 a končí ve 14:00. Účast není honorována.

Přečteno: 1050x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Akce, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo