romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Padni komu padni

Praha, 25.11.2010 19:47, (ROMEA)

Dnes padl rozsudek za brutální útok na chlapce, kterého zmlátili a znásilnili mladí Romové v Krupce. Sláva, říkám si…. Doufal jsem, že padne maximální možný trest. To, co chlapci provedli zmetci, kterým ještě nebylo ani osmnáct let, si zasloužilo nejtvrdší možnou míru odsouzení, stejně jako brutální čin žhářů z Vítkova. Z rozsudku mám radost, vypadá to totiž, že potírání rasistických brutálních výpadů se dotkne tak říkajíc obou stran a to je jen dobře.

Málokdo ví, že jsem byl jeden z mnoha, kteří volali po zveřejnění celé kauzy hned po tom, co jsem se o ní dozvěděl na Facebooku. Dokázal jsem totiž předvídat, co nezveřejnění podobného činu bude znamenat a jaké následky to ponese vzhledem k tomu, jak byla medializovaná kauza Kudrikových.

Jedním dechem ale dodávám, že žádné seriozní médium nezveřejní zprávu (nemělo by), kterou nemá dostatečně ověřenou. Přes všechno zdržení se nakonec o napadení psalo a zase říkám, je to jen a jen dobře.

Rovnost před zákonem zaplaťpánbůh existuje. Pachatel totiž dostal maximální možný trest, který umožňuje právní řád. Soudce v případu tvrdší trest prostě udělit nemohl. Jsem přesvědčený, že pokud by byl pachatel staršího věku, dostal by daleko více. Každopádně to vypadá, že se blýská na lepší časy. Pokud budou soudy postupovat stejně tvrdým způsobem i v dalších případných kauzách, bude si potenciální pachatel daleko více rozmýšlet, zda mu za to rasismus a násilí stojí.

Jen doufám, že to soudcům vydrží…. Nechutnosti si zaslouží pořádnou paletu (jak se říkávalo u nás na Žižkově) a barva pleti nesmí hrát žádnou roli, prostě padni komu padni.

KAM DÁL?
Mladistvý Rom dostal za napadení chlapce v Krupce maximální trest 10 let
Násilné napadení a zájem médií
Dva romští mladíci surově zmlátili třináctiletého chlapce, ROMEA mu nabídne pomoc

VIDEO
Za brutální rasistické napadení padl maximální trest
Rozsudek za rasistický útok

 

Přečteno: 1468x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Rasismus, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo