romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pane Miko, nehovořte prosím za Romy, stydím se!!

Praha, 14.4.2010 17:54, (http://banga.blog.idnes.cz)

I takto bych mohl zkráceně charakterizovat mojí reakci na blábol, který do světa vypouští člověk, který se pasoval do role tiskového mluvčího mého národa. Kdo a proč rozhoduje o tom, co chci nebo nechci? Kdo rozhoduje o tom, co chce romská většina? Emigrace do Vatikánu? Rasistický kocour Mikeš?

NEPŘEHLÉDNĚTE
Stanovisko sdružení ROMEA ke "kauze Mikeš"

Jste normální proboha? Uvědomujete si, pane Miko, že Vaše bláboly škodí všem těm lidem, kteří chtějí normálně žít? Jste normální?

Jsem také Rom, jsem jedním z mnoha, kteří žijí a fungují v ČR. Každý den žiju život Roma se všemi negativy i pozitivy romské existence ve státě, kde jsou Romové tolik nenáviděnou menšinou.

Ale nechci emigrovat do Vatikánu.. a nevadí mi ani Mikeš. Mikeš vadí několika lidem, kteří to podle mého názoru nemají v hlavě úplně v pořádku. Napište mi prosím p. Miko, kolik Romů sdílí Váš názor? Kde jsou ti Romové, kterým vadí Mikeš, nebo chtějí do Vatikánu? Kolik jich je?

Víte o tom, že spousty Romů se snaží den co den zlepšit situaci romské komunity v ČR a Vy je každým podobným blábolem zfouknete jak sirky? Nelíbí se Vám situace Romů v ČR? Fajn, tak s tím něco dělejte... ale pořádně, bláboly naší situaci nevyřeší.

Jste ochotný věrohodně doložit, že většina Romů chce emigrovat, případně jim vadí Mikeš? Pravděpodobně nejste, tak že buďte tak laskav a do příští tiskové zprávy napište, že se další vymyšlená kauza týká Vás a Vašich lidí, nebudu se muset tolik stydět.

Nechápu jak je možné, že se tolik médií chytne blábolu, který vypustí do světa jedna mini - organizace. Rozumím sice tomu, že zpravodajské servery prodávají zprávy…. ale blábol tohoto rozsahu by se neměl v médiích objevit. Více či méně proto, že rozumný člověk rozezná, že ve finále Romům v ČR více uškodí, než pomůže.

Jak se má tvářit Rom, co přijde z práce třeba do hospody, kde na něj ostatní koukají jako na blázna, protože kdosi (Miko) vypustí do světa nesmysl o Kocouru Mikešovi? Vždyť je to Lada proboha… !!

A proč na něj koukají jako na blázna? Protože p. Miko prohlásil, že Romům Mikeš vadí… zajímalo by mne kolika….To je jako kdyby Pepa z Horní Dolní vyhlásil, že ČR vystupuje s okamžitou platností z EU, schválně.... kolik médií by o tom psalo?

KAM DÁL?
Stanovisko sdružení ROMEA ke "kauze Mikeš"

Přečteno: 5455x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, MikešHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo