romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Paroubek odmítá dotace pro vsetínské Romy

Praha, 21.2.2007 15:43, (ROMEA)

Jiří Paroubek (ČSSD) kritizoval ministryni bez protfeje Džamilu Stehlíkovou, která vyzvala českou vládu, aby částkou 1,5 milionu korun pomohla Romům, které deportoval ze Vsetína nynější vicepremiér Jiří Čunek. "Vláda by neměla být největší nadací v Česku," prohlásil na tiskové konferenci Paroubek.

"Rád přispěju ze svého," přislíbil na tiskové konferenci. Česká vláda by však podle něj charitu dělat neměla.

Džamila Stehlíková podle šéfa ČSSD "nedorostla" do velikosti členky vlády. S vystěhováním Romů podle Paroubka sice nemuselo být vše úplně v pořádku, ale srovnání s poválečným odsunem Němců podle něj Stehlíková "přepískla" a svědčí to o její neznalosti českých dějin.

Diskutabilního srovnání s odsunem sudetských Němců se Stehlíková dopustila na sjezdu své strany. Paralelu prý nenachází v rozsahu, ale ve způsobu vystěhování.

Přečteno: 760x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo