romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Patrik Banga: Romové u Jílkové s politiky prohráli technickým KO

Praha, 10.6.2011 20:36, (ROMEA)
ilustrační foto

V jedné větě by se dal shrnout včerejší výstup pánů Tancoše a Štefana, v pořadu Michaely Jílkové Máte Slovo. Proč technickým K.O ? Protože deset kol by bylo v podstatě jen prodlužování utrpení boxera se silně roztrženým obočím, kterého tloukl tým politiků a jednoho podnikatele tak, jako Rocky Balboa Clubera Langa v posledních dvou minutách filmu.

Tak, snad jsem potěšil Honzu Baloga boxerskou vsuvkou a teď k jádru problému.

Program jsem si pustil ze záznamu, včera večer jsem bohužel neměl šanci se dívat na televizi, tak mne za volantem průběžně informovali kolegové o tom, jak to v pořadu vypadá. Nakonec jsem si telefon musel vypnout, protože bych nedělal nic jiného, než telefonoval. A to by nepobralo ani handsfree, které mám v autě.

VIDEO
Máte slovo s M. Jílkovou: Novely zákoníků o pomoci v hmotné nouzi a o přestupcích

Nakonec jsem se ke zhlédnutí komedie bez pokračování dostal dnes ráno a byl jsem rád. Včera bych rozbil televizi, dnes jsem chtěl rozbít o něco levnější monitor. Už při rozložení diskusních sil jsem totiž nechápal, o čem diskuse je. Šlo o diskusi o tom, zda uvalit exekuci na dávku hmotné nouze, nebo šlo o diskusi o Romech? Berou sociální dávky jen Romové? Potíže s přestupky mají jen Romové? Patrně ne. Proč tam tedy jako oponenti byli pozváni jen Romové?

Když už jsem ale překousl, že se v diskusi objevili jen Romáci coby oponenti, dostal jsem další šok z toho, co tam naši „zástupci“ předvedli. Od začátku do konce přenosu totiž nepochopil ani jeden, o čem pořad vlastně je. Nejsem si jist, zda se do pořadu přihlásili proto, že by chtěli zastupovat Romy, nebo proto, aby dělali reklamu své firmě tak, jako to předváděl pan Tancoš. Každopádně tak jako tak, problém dávek neustále převáděli na problém Romů. Jako nezávislý pozorovatel jsem musel usoudit, že podle použité logiky věci jsou jedinými příjemci dávek Romové. A patrně všichni, protože pan Tancoš hovořil (dle jeho tvrzení) za všechny Romy. Nepochopil ale, že tím vlastně pojmenoval sociálně nepřizpůsobivé, o kterých byla řeč (a na což se ho snažila zoufale celou dobu upozornit Michaela Jílková). Ani jeden bohužel nepochopil věc nejpodstatnější. Svou hloupostí přímo nahrávali na smeč poslankyni Řápkové, která je okamžitě knokautovala. Nemá smysl dál komentovat obsah diskuse, kdo to viděl, udělal si jistě obrázek sám. Nejsmutnější na tom je, že v pořadu za Romy hovoří člověk, který si jednou stranou stěžuje na gádže a na rasismus, z druhé strany však dokáže žít v polorozpadlém domě plném sraček a krys velikosti štěněte, který se rozpadá podmáčením proto, že z něj někdo ukradl kovové součástky, které tvořily kanalizaci.

To sakra Roma nemají někoho, kdo je schopný se na pořad alespoň minimálně připravit? Osobně znám mnoho Romů, kteří by dokázali důstojně oponovat téměř každému politikovi, tak proč tam nikdo nejde? Je opravdu nutné, aby se dával prostor lidem, kteří nejsou schopni vyřešit ani sklep, který přetéká sračkami? Je nutné, abychom ze sebe pořád dělali idioty před celým národem?

A nejedná se jen o pořad Michaely Jílkové, je to náš problém obecně. Politici vystupují s protiromskými názory, ale v médiích se neobjevují názory Romů. Existuje zavedený, funkční romský informační server, ale Romové nepíšou. To sakra pořád budeme čekat na to, až se „to vyřeší samo“? V době internetu padly hranice, může psát téměř každý, tak o co jde? O to, přihlásit se k romské komunitě? O čas? O chuť? Kolik znáte Romů, kteří pravidelně píší a komentují události kolem sebe? Já znám dva a jmenovat je nemusím. A pokud nebudeme reagovat, dopadne to vždycky stejně, dostaneme technické k.o, protože nás budou „zastupovat“ lidé, kteří nejsou schopni dát dohromady jedinou kloudnou větu k tématu.

VIDEO
Máte slovo s M. Jílkovou: Novely zákoníků o pomoci v hmotné nouzi a o přestupcích

Přečteno: 3145x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo