romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pietní akt v Letech u Písku očima studentů SOŠMP

Lety u Písku, 18.5.2009 14:27, (ROMEA)

Dne 13. května 2009 se naše škola zúčastnila pietního aktu v Letech u Písku, kde je památník koncentračního tábora Romů.

Byla tam spousta známých osobností: Lejla Abasová, p. Michael Kocáb ministr vlády ČR pro lidská práva a menšiny, Kateřina Jacques, jež zastupovala Poslaneckou sněmovnu, p. Veselý, p. ředitel Ščuka a celá řada Romů, kteří přišli uctít památku svých blízkých. A samozřejmě nechyběla ani spousta redaktorů. Zúčastnily se i všechny pobočky SOŠMP.

Každý ze zúčastněných, jako projev úcty položil k památníku květiny za všechny popravené. Za naši školu položil věnec p. Guži s jednou ze studentek 2. ročníku.

Nedaleko památníku stojí vepřín, jenž brání tomuto místu být opravdu pietním. Všichni doufáme, že se Romům, kteří se o toto místo starají, podaří vepřín odstranit, aby toto místo nebylo znehodnocováno.

Potom jsme přejeli ke společnému hrobu umučených dětí na hřbitov v Miroticích a památníku romským obětem. Teprve dnes jsme si uvědomili, jaké hrůzy naši předci prožívali. Snad už se nic podobného nebude opakovat.

KAM DÁL?
SPECIÁL: Lety u Písku

SOŠMP
Přečteno: 1047x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo