romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Počet xenofobně motivovaných útoků v Rusku se letos ztrojnásobil

Moskva, 1.3.2007 23:37, (ČTK)

Nejméně 15 osob v prvních třech měsících v Rusku zemřelo v důsledku xenofobně motivovaného násilí. To je třikrát více než za stejné období loni, napsala dnes agentura AP s odvoláním na ruskou nevládní organizaci SOVA.

Dalších 67 osob bylo podle této organizace při rasově motivovaných útocích zraněno.

Počet těchto trestných činů se podle SOVA bude i nadále zvyšovat, protože rasově motivované násilí téměř nenaráží na odpor.

Terčem útoků ruských radikálních skupin, často skinheadů, se stávají občané s tmavší pletí, Židé a cizinci pocházející z afrických, asijských nebo středoasijských republik a Kavkazu.

V polovině února skupina nezletilců na předměstí Petrohradu noži a tyčemi napadla přistěhovalce z Uzbekistánu, přičemž jednoho z nich zabila a druhého vážně zranila.

Podle organizace SOVA bylo za loňský rok v Rusku z rasových pohnutek 54 lidí zabito a asi 460 zraněno.

Aktivisté říkají, že ruské úřady proti xenofobii podnikají jen minimální kroky. Podle nich jsou rasově motivované trestné činy často kvalifikovány jako pouhé výtržnictví.

Přečteno: 1066x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, RuskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo