romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Podle vyšetřovatelů si Brazilka napadení neonacisty vymyslela

Curych, 13.2.2009 18:43, (ROMEA)

Případ Brazilky, kterou údajně v těchto dnech ve Švýcarsku tři neonacisté přepadli, pořezali a způsobili jí potrat, si mladá žena zřejmě vymyslela. Tvrdí to curyšští vyšetřovatelé, kteří údajně zjistili, že nebyla těhotná a tudíž nemohla ani potratit, a soudní lékaři došli k závěru, že lehké řezné rány na pokožce břicha si možná způsobila sama. Oznámily to dnes agentury s odvoláním na švýcarskou policii a lékaře.

"Lékařská expertíza ústavu soudní medicíny a univerzitní nemocnice v Curychu prokázaly, že mladá žena nebyla v době incidentu těhotná," cituje agentura AFP z policejního komuniké.

Soudní lékaři potvrdili, že žena má na břiše a na stehnech vyryté opakovaně iniciály SVP, což je zkratka populistické Švýcarské lidové strany známé svou nesnášenlivostí k cizincům. Lékaři ale také došli k závěru, že umístění a způsob provedení těchto poměrně mělkých řezů, někdy spíše škrábanců, vůbec nevylučují, že si je poškozená mohla způsobit sama.

"Každý zkušený soudní lékař by neváhal dojít k závěru, že jde o případ sebepoškozování," řekl podle agentury AP primář soudní medicíny curyšské univerzity Walter Bär.

Šestadvacetiletá Brazilka, která ve Švýcarsku pracuje pro jistou dánskou rejdařskou firmu, učinila trestní oznámení, podle nějž ji v pondělí večer u nádraží přepadli tři holohlaví muži. Poté ji odvlekli do nedalekého parku, kde ji nožem poranili břicho. Žena uvedla, že čekala dvojčata, o děti ale po útoku přišla.

O případu vzápětí informovala většina brazilských novin a brazilská veřejnost vyjadřovala své rozhořčení. O případ se zajímal i brazilský prezident Luiz da Silva a brazilská konzulka se sešla s představiteli curyšské policie. Také švýcarská veřejnost však údajné řádění neonacistů jednoznačně odsuzovala.

SVP je konzervativní stranou, která aodmítá imigraci do Švýcarska. Je . Od roku 1999 je nejsilnější švýcarskou stranou. SVP na svých internetových stránkách velmi často oslavuje česká Národní strana (NS), která jí blahopřála i k vítězsví ve volbách. Podle stránek NS je program SVP totožný s programem Národní strany, tedy nepřátelská vůči cizincům, odpor proti EU atd. Národní strana od SVP například okopírovala i plakát, kde bílé ovce "vykopávají" z ČR ovci černou.

KAM DÁL?
Švýcarští neonacisté pořezali Brazilku, která poté potratila

Přečteno: 1759x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Švýcarsko, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo