romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podle vyšetřovatelů si Brazilka napadení neonacisty vymyslela

Curych, 13.2.2009 18:43, (ROMEA)

Případ Brazilky, kterou údajně v těchto dnech ve Švýcarsku tři neonacisté přepadli, pořezali a způsobili jí potrat, si mladá žena zřejmě vymyslela. Tvrdí to curyšští vyšetřovatelé, kteří údajně zjistili, že nebyla těhotná a tudíž nemohla ani potratit, a soudní lékaři došli k závěru, že lehké řezné rány na pokožce břicha si možná způsobila sama. Oznámily to dnes agentury s odvoláním na švýcarskou policii a lékaře.

"Lékařská expertíza ústavu soudní medicíny a univerzitní nemocnice v Curychu prokázaly, že mladá žena nebyla v době incidentu těhotná," cituje agentura AFP z policejního komuniké.

Soudní lékaři potvrdili, že žena má na břiše a na stehnech vyryté opakovaně iniciály SVP, což je zkratka populistické Švýcarské lidové strany známé svou nesnášenlivostí k cizincům. Lékaři ale také došli k závěru, že umístění a způsob provedení těchto poměrně mělkých řezů, někdy spíše škrábanců, vůbec nevylučují, že si je poškozená mohla způsobit sama.

"Každý zkušený soudní lékař by neváhal dojít k závěru, že jde o případ sebepoškozování," řekl podle agentury AP primář soudní medicíny curyšské univerzity Walter Bär.

Šestadvacetiletá Brazilka, která ve Švýcarsku pracuje pro jistou dánskou rejdařskou firmu, učinila trestní oznámení, podle nějž ji v pondělí večer u nádraží přepadli tři holohlaví muži. Poté ji odvlekli do nedalekého parku, kde ji nožem poranili břicho. Žena uvedla, že čekala dvojčata, o děti ale po útoku přišla.

O případu vzápětí informovala většina brazilských novin a brazilská veřejnost vyjadřovala své rozhořčení. O případ se zajímal i brazilský prezident Luiz da Silva a brazilská konzulka se sešla s představiteli curyšské policie. Také švýcarská veřejnost však údajné řádění neonacistů jednoznačně odsuzovala.

SVP je konzervativní stranou, která aodmítá imigraci do Švýcarska. Je . Od roku 1999 je nejsilnější švýcarskou stranou. SVP na svých internetových stránkách velmi často oslavuje česká Národní strana (NS), která jí blahopřála i k vítězsví ve volbách. Podle stránek NS je program SVP totožný s programem Národní strany, tedy nepřátelská vůči cizincům, odpor proti EU atd. Národní strana od SVP například okopírovala i plakát, kde bílé ovce "vykopávají" z ČR ovci černou.

KAM DÁL?
Švýcarští neonacisté pořezali Brazilku, která poté potratila

Přečteno: 1770x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Švýcarsko, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo