romea - logo
15. října 2019 (úterý)
svátek má Tereza
Loading
rozšířené vyhledávaní

Podle vyšetřovatelů si Brazilka napadení neonacisty vymyslela

Curych, 13.2.2009 18:43, (ROMEA)

Případ Brazilky, kterou údajně v těchto dnech ve Švýcarsku tři neonacisté přepadli, pořezali a způsobili jí potrat, si mladá žena zřejmě vymyslela. Tvrdí to curyšští vyšetřovatelé, kteří údajně zjistili, že nebyla těhotná a tudíž nemohla ani potratit, a soudní lékaři došli k závěru, že lehké řezné rány na pokožce břicha si možná způsobila sama. Oznámily to dnes agentury s odvoláním na švýcarskou policii a lékaře.

"Lékařská expertíza ústavu soudní medicíny a univerzitní nemocnice v Curychu prokázaly, že mladá žena nebyla v době incidentu těhotná," cituje agentura AFP z policejního komuniké.

Soudní lékaři potvrdili, že žena má na břiše a na stehnech vyryté opakovaně iniciály SVP, což je zkratka populistické Švýcarské lidové strany známé svou nesnášenlivostí k cizincům. Lékaři ale také došli k závěru, že umístění a způsob provedení těchto poměrně mělkých řezů, někdy spíše škrábanců, vůbec nevylučují, že si je poškozená mohla způsobit sama.

"Každý zkušený soudní lékař by neváhal dojít k závěru, že jde o případ sebepoškozování," řekl podle agentury AP primář soudní medicíny curyšské univerzity Walter Bär.

Šestadvacetiletá Brazilka, která ve Švýcarsku pracuje pro jistou dánskou rejdařskou firmu, učinila trestní oznámení, podle nějž ji v pondělí večer u nádraží přepadli tři holohlaví muži. Poté ji odvlekli do nedalekého parku, kde ji nožem poranili břicho. Žena uvedla, že čekala dvojčata, o děti ale po útoku přišla.

O případu vzápětí informovala většina brazilských novin a brazilská veřejnost vyjadřovala své rozhořčení. O případ se zajímal i brazilský prezident Luiz da Silva a brazilská konzulka se sešla s představiteli curyšské policie. Také švýcarská veřejnost však údajné řádění neonacistů jednoznačně odsuzovala.

SVP je konzervativní stranou, která aodmítá imigraci do Švýcarska. Je . Od roku 1999 je nejsilnější švýcarskou stranou. SVP na svých internetových stránkách velmi často oslavuje česká Národní strana (NS), která jí blahopřála i k vítězsví ve volbách. Podle stránek NS je program SVP totožný s programem Národní strany, tedy nepřátelská vůči cizincům, odpor proti EU atd. Národní strana od SVP například okopírovala i plakát, kde bílé ovce "vykopávají" z ČR ovci černou.

KAM DÁL?
Švýcarští neonacisté pořezali Brazilku, která poté potratila

Přečteno: 1756x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Švýcarsko, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo