romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podvodník Kohout bude novou "posilou" Vandasova DSSS týmu

Varnsdorf (Děčínsko), 1.11.2011 16:52, (ROMEA)
ilustrační foto

Organizátor protiromských demonstrací a souzený podvodník Lukáš Kohout se rozhodl vstoupit do Dělnické strany sociální spravedlnosti. Před časem si chtěl založit vlastní politickou stranu, se kterou měl v plánu kandidovat v krajských volbách. Přípravy na její vznik vstupem do DSSS nakonec přerušil.

"Přihlášku podám dnes předsedovi varnsdorfské organizace strany. O mém vstupu jsem s představiteli strany jednal delší dobu. Našli jsme shodu v některých programových věcech a dospěli k tomu, že nám jde o stejný cíl," řekl Kohout v úterý dopoledne.

Kohout v uplynulých měsících uspořádal ve Varnsdorfu sérii protiromských pochodů, další svolala právě strana Tomáše Vandase (DSSS). Před svou první akcí, kterou svolal ještě před vyostřením napětí ve Šluknovském výběžku po útoku Romů na mladíky vracející se z diskotéky v Rumburku, přitom vyzýval DSSS, aby na jeho akci nejezdila a nakonec kvůli ní protest raději zrušil. "Nechtěl jsem, aby chodilo radikální jádro buřičů," vysvětluje nyní Kohout.

Kohout původně plánoval založit novou stranu a dostat se s ní do krajského zastupitelstva. "To teď padá. Přípravy na založení strany jsme zastavili," říká s tím, že do Dělnické strany sociální spravedlnosti vstoupí i dalších sedm lidí, kteří s ním chtěli stranu založit a podíleli se na organizování varnsdorfských protestů.

Kohoutova ambice ovlivňovat lokální dění tak může nadále sílit prostřednictvím jeho členství v DSSS. "O mojí případné kandidatuře jsme se nebavili, ta možnost je otevřená. Já se ale budu i nadále snažit o mandát v zastupitelstvu," dodal iDnes.cz Kohout.

Vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti vstupu Lukáše Kohouta bránit nebude. "Bereme to jako standardní věc. Každý má právo se k nám přihlásit. Pokud se pan Kohout bude chovat v souladu se stanovami a naplňovat naše představy, nemáme s tím problém," uvedl předseda strany Tomáš Vandas.

"My to samozřejmě vnímáme, ale minulost je minulost a každý by měl dostat další šanci. Pan Kohout za uplynulé období určitě dospěl a záleží jen na něm, jak bude ke svému členství ve straně přistupovat," poznamenal Vandas.

Jestli Kohout v DSSS udělá kariéru, podle něj ukáže čas. "Víme, že byť je kontroverzní, má za sebou velkou podporu místních lidí. Jeho další angažmá se však bude odvíjet od kauz, které má před sebou," dodal Vandas.

voj, iDnes.cz
Přečteno: 1084x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo