romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policejní asistence ve městě Brně

Brno, 6.2.2007 17:12, (ROMEA/DROM)

Službu policejní asistence v Brně vykonávají v současné době dvě romské policejní asistentky pod vedením koordinátorky. V rámci uvedené služby je rovněž poskytováno odborné právní poradenství pro klienty. Služba policejní asistence je poskytována v úzké spolupráci s PČR v lokalitách Brno-sever, Brno-jih, Brno-střed. Policejní asistentky v Brně byly vybrány na základě výběrového řízení. Následně absolvovaly odborný zácvik na předem vytipovaných obvodních odděleních PČR Brno-sever, Brno-střed, Brno-Komárov. V současné době se zúčastňují akreditovaného „Vzdělávacího programu Drom pro terénní sociální pracovníky“. Jedním ze základních cílů policejní asistence je napomoci eliminaci kriminality a sociálně patologických jevů v sociálně vyloučených lokalitách, a to jak kriminality, při níž se obyvatelé těchto lokalit stávají oběťmi trestné činnosti, tak i kriminality, kterou sami páchají. Při poskytování této služby jde o vzájemné oboustranné poznávání romské komunity a příslušníků PČR a odbourávání předsudků a získávání vzájemné důvěry.

Ze zkušeností a poznatků romského střediska Drom a společných závěrů při jednáních se zástupci PČR se služba v Brně zaměřila zejména do oblastí trestné činnosti dětí a mládeže.

Na základě dosavadního monitorování a vyhodnocování činnosti policejních asistentek v Brně vyplynuly nejčastěji realizované úkony ve spolupráci s PČR: zprostředkování kontaktu klientů s PČR; doprovod klienta na PČR; pomoc při doručování písemností apod.; účast na preventivních aktivitách (akce ve školách, v neziskových organizacích atd.); společné obchůzky ve výše zmiňovaných lokalitách aj.

V rámci tiskové konference budou policejní asistentky oceněny za zásluhy o bezpečnost ve městě Brně pamětními plaketami, které předá ředitel PČR Městského ředitelství Brno.

Služba policejní asistence v Brně je poskytována na základě smlouvy, která byla uzavřena dne 15. 9. 2006 mezi organizacemi Drom, romské středisko a Občanským sdružením Vzájemné soužití. Jedná se o jednu ze služeb projektu „Klíč ke změně“, jehož realizátorem a příjemcem dotace ESF v ČR je Občanské sdružení Vzájemné soužití.

Romská policejní asistence v Brně probíhá v souladu s programem policejní asistence v Ostravě realizovaným O.s. Vzájemné soužití. Hlavní koordinace a řízení spadá do kompetencí O.s. Vzájemné soužití, které se policejní asistencí zabývá od roku 2003. Impulsem pro zahájení této aktivity byla problematika lichvářství v romské komunitě.

Přečteno: 1089x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo