romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie dopadla rasisty, kteří zaútočili na Romy

Poděbrady, 29.3.2010 22:35, (ROMEA)

Policisté z Poděbrad dopadli a zadrželi čtveřici mladíků, kteří se ve čtvrtek měli dopustit rasistického útoku v Libici nad Cidlinou. Informovala o tom agentura Mediafax.

"Čtyři mladíci ve čtvrtek minulého týdne kolem jednadvacáté hodiny zaútočili na dům, kde žijí Romové," uvedla pro Mediafax mluvčí nymburské policie Zuzana Tuzarová. Z ulice házeli na dům kamení, přičemž rozbili skleněnou výplň okna a vykřikovali na jeho obyvatele rasistická hesla. "U zaparkovaného auta před domem kamením rozbili čelní sklo, sklo zadních dveří, poškodili karoserii, lak a střechu auta," pokračovala mluvčí.

Bezprostředně po činu však byli tři ze čtyř výtržníků zadrženi a předvedeni na policejní služebnu v Poděbradech. "Tam jim policisté sdělili podezření z přečinů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jiných práv a svobod, výtržnictví a poškozování cizí věci," vypočetla policejní mluvčí.

Podle jejích slov zatím nebylo šetřením prokázáno, že by zadržení ve věku 19, 20 a 33 let byli členy některého extrémistického hnutí. V případě prokázání viny hrozí podezřelým trest odnětí svobody až na tři roky. Informovala agentura Mediafax.

Mediafax
Přečteno: 1575x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo