romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie pátrá po zakladateli mezi neonacisty oblíbené značky Grassel

Praha, 13.10.2009 23:25, (ROMEA)

Policie České republiky pátrá po zakladateli mezi neonacisty oblíbené značky oblečení Grassel Petru Ondrušovi. Server Romea.cz to zjistil z databáze pohřešovaných a hledaných osobách na internetových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

V srpnu Nejvyšší soud potvrdil několikanásobnému mistru Evropy a světa v kickboxu Petru Ondrušovi trest vězení 3,5 roku za organizované vydírání. Spolu Ondrušem byli odsouzeni i tři jeho spolupachatelé. Jedním z nich je mistr světa v ultimátním kickboxu Michal Hamršmíd. Dva z této trojice si trest odpykají ve vězení, jednomu byl změněn na podmíněný trest.

Pro neonacistickou módní scénu to byl další tvrdý úder potom co majitel Hate Core Shopu Martin Franěk  čelí trestnímu stíhání za pořádání rasistických koncertů již od letošního června.

"Dovolání obviněných jsme odmítli," potvrdil v srpnu Týdnu.cz bez bližších podrobností mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig. Rozsudek totiž ještě nebyl doručen všem zúčastněným. "Jejich poslední šancí, jak zvrátit výsledek procesu, je ústavní stížnost," dodal Knötig.

Ondruš a další muži prý se zbraní v ruce vydírali údajného překupníka s kradeným zbožím. Měl totiž u sebe oblečení za 300.000 korun z Ondrušovy firmy Grassel, které sportovci někdo v roce 2006 ukradl z auta. Policisté pachatele sice dopadli, ukradené zboží se jim však už vypátrat nepodařilo.

Ondruš poté zjistil, že oblečení skončilo u jednoho romského překupníka, kterého vrcholoví sportovci shodou okolností znali. S překupníkem se údajně dohodli, že věci vrátí na jednom místě za Prahou.

Ondruš tvrdí, že zloděj dorazil na schůzku zdrogovaný a bez slíbených věcí. Soud ale nakonec uznal Ondruše i jeho kamarády vinnými z vydírání v organizované skupině.

Ondrušovi prý přitížilo, že byl od roku 2002 v podmínce za ublížení na zdraví. Dva roky předtím totiž údajně zmlátil mladíka, jenž měl obtěžovat jeho přítelkyni.

Firma Grassel, kterou v Česku kdysi Ondruš založil, je oblíbená mezi příznivci neonacismu. Odborníci na extremismus se domnívají, že dvě s uprostřed názvu oblečení mají odkazovat na nacistické jednotky SS.

Ondruš byl kdysi členem takzvaného tvrdého jádra Národního odporu, dělal i ochranku vůdci hnutí Filipu Vávrovi. "Aktivní byl zejména na přelomu tisíciletí. Účastnil se demonstrací a podílel na organizaci koncertů Blood and Honour kapel. Od roku 2005 se však na neonacistické scéně neobjevuje," uvedl pro Týden.cz již dříve Ondřel Cakl, odborník na neonacistickou scénu. S Národním odporem podle něj sympatizoval i Hamršmíd.

"Byl s tímto hnutím propojen, jeho aktivity se ale zaměřovaly na účast jen při několika málo akcích. Momentálně již není dlouho vidět," uvedl Cakl.

KAM DÁL?

VIDEO
Záznam tiskové konference ÚOOZ k akci proti neonacistům
Akce Power - policejní záběry ze zatýkání neonacistů

 

ROMEA, , Týden.cz
Přečteno: 5676x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Neonacismus, RazieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo