romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie stíhá za projevy na demonstraci v Brně vedení DS - Vandase, Kotába, Štěpánka i Zbelu

Praha, 12.11.2009 16:43, (ROMEA)

Policie stíhá za propagaci extremismu čtyři členy vedení Dělnické strany za projevy, které pronesli letos na 1. máje v Brně. ČTK o tom dnes informoval předseda strany Tomáš Vandas s tím, že je mezi stíhanými spolu s místopředsedy DS Jiřím Štěpánkem a Petrem Kotábem. Stíhán je i člen předsednictva strany Martin Zbela. Policie se ke jménům stíhaných odmítla vyjádřit.

"Lze pouze uvést, že v souvislosti s touto kauzou máme osm podezřelých, přičemž někteří jsou stíháni. Více ale zatím není možné k věci poskytnout," řekla ČTK mluvčí policie Andrea Procházková.

Vandas uvedl, že představitelé DS se podle policie dopustili propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka a podněcování k nenávisti vůči skupině osob. DS podle zahájení trestního stíhání považuje ze "další pokračování štvavé kampaně, která má jediný cíl: umlčet nepohodlný opoziční hlas," uvedl v prohlášení Vandas.

Prvomájové demonstrace se v Brně účastnilo 500 radikálů. Dohlíželo na ně asi tisíc policistů. Akce se obešla bez výtržností. Její součástí byly i projevy vedení strany na centrálním brněnském náměstí Svobody. Policie patrně zahájila stíhání na základě jejich následného zkoumání.

Přečteno: 873x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Neonacismus, DSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo