romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie vyšetřuje rasově motivovaný útok v Havířově, část útočníků je ve vazbě

Havířov, 19.12.2008 15:22, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

V Havířově došlo k brutálnímu napadení dvou mladých Romů neonacisty. Podle informací serveru Romea.cz utrpěl jeden z nich vážná zranění. "Služba kriminální policie a vyšetřování Havířov prověřuje spáchání trestních činů výtržnictví a ublížení na zdraví s rasovým podtextem skupiny pachatelů ve věkovém rozmezí od sedmnácti do pětadvaceti let," potvrdila serveru Romea.cz tisková mluvčí PČR okresního ředitelství v Karviné Zlatuše Viačková.

Případ se týká napadení sedmnáctiletého mladíka v Havířově Šumbarku z osmého listopadu. "Minulý týden byla kriminalisty část skupiny zadržena a bylo pro ti nim zahájeno trestní stíhání pro uvedené trestné činy. Zároveň byl podán návrh na jejich vzetí do vazby, kterému bylo vyhověno. Vzhledem k tomu, že případ je stále v šetření, podrobnosti ke způsobu útoku a počtu zúčastněných osob Policie ČR v této chvíli nebude zveřejňovat," uvedla tisková mluvčí okresního ředitelství v Karviné Police ČR Zlatuše Viačková. Podle informací Romea.cz je ve vazbě šest neonacistů.

Podle informací serveru Romea.cz se vše událo kolem jedenácté hodiny večerní, kdy přijelo třemi auty do Jarošovy ulice asi dvanáct maskovaných osob v kuklách, které chlapce brutálně napadly a ten skončil v nemocnici. Svědci podle informací serveru Romea.cz potvrdili napadení mladíka několika muži a uvedli, že druhému napadenému mladíkovi se podařilo utéct a surovému zbití se vyhnul. Útočníci podle našich informací patří mezi fotbalové chuligány a sympatizanty neonacistického hnutí.

Mladý Rom podle našich informací utrpěl zranění lebky a je částečně ochrnutý. "Mladík je po útoku částečně ochrnut, nemůže mluvit a čeká na operaci. Rodina se bojí, že by násilí mohlo pokračovat. Nechtějí proto zveřejnit, v jaké je nemocnici," vysvětlil pro ČTK Markus Pape, který který se v Česku řadu let věnuje romské problematice a je také členem vedení Výboru pro odškodnění romského holocaustu.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE

Přečteno: 4050x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo