romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie zadržela čtyři muže kvůli rvačce s policisty v Nejdku

Nejdek, 24.4.2008 11:20, (ROMEA/ČTK - VIDEO)

Osm lehkých poranění si vyžádala potyčka mezi Romy a policisty, která se odehrála ve středu večer v Nejdku na Karlovarsku. Čtyři výtržníci zatím zůstávají v cele a čekají na rozhodnutí, jestli budou obviněni. ČTK to dnes řekl mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

VIDEO
Rvačka Romů s policisty v Nejdku: Osm zraněných, čtyři zadržení

"Zatím obvinění nepadlo. Policisté teprve začínají celou věc vyšetřovat," doplnil Valenta. Incident se stal po 18:00 u restaurace U bílého koně. Policisté na místo vyjeli řešit rvačku, ale opilá skupina Romů vzápětí policisty napadla.

Na místo přijeli i městští strážníci, aby policejní hlídce, která byla v početní nevýhodě, pomohli. Situaci zklidnil až varovný výstřel jednoho ze strážníků.

Podle mluvčího karlovarské záchranné služby Lukáše Hutty utrpělo při rvačce celkem osm lidí drobné šrámy, z toho čtyři policisté. "Ošetřili jsme na místě jen jednoho muže, ostatní nechtěli," doplnil dnes Hutta.

Podle mluvčí karlovarské nemocnice Zdeny Markové na chirurgické ambulanci ošetřili večer celkem pět policistů a jednu Romku. "Jednalo se o povrchová zranění, poškrábání, pohmožděniny i pokousání. Po ošetření byli všichni propuštěni bez nutnosti hospitalizace," řekla ČTK Marková.

Kvůli dramatické situaci povolali policisté do města posily z okolí a nakonec přijela i zásahová jednotka z Plzně.

Přečteno: 1823x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo