romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie zadržela organizátora extremistické provokace proti Romům v Maďarsku

Budapešť, 22.4.2011 20:20, (ROMEA)

Maďarská policie vyzvala účastníky výcvikového tábora, který v severomaďarské vesnici Gyöngyöspata v okolí romských domů organizovalo extremistická polovojenská organizace Véderő (Obrana), aby ho okamžitě ukončili. Organizátora a jeho dva pomocníky následně policie zadržela. Informovala o tom agentura MTI.

VIDEO
Provokace rasistů vůči maďarským Romům

Kvůli provokaci radikálů již ráno maďarský Červený kříž evakuoval romské ženy a děti z vesnice a tábor obklíčilo asi 400 policistů. Krátce před 16:30, kdy měl být oficiálně zahájen výcvik, vyzvala policie extremisty ve vojenských uniformách, aby místo okamžitě opustili. Většina radikálů výzvy policie uposlechla, ale část z nich v táboře zůstala. Policei pak zadržela hlavního organizátora provokace a jeho dva pomocníky.

Extremistům hrozí pokuta v přepočtu až do výše 10 tisíc korun.

Členové Véderő přijeli do obce před týdnem, aby našli vhodné místo pro cvičiště. Podle webu radikálů zde dnes měl začít třídenní výcvikový kemp, kde jsou vítáni "všichni mladí a dospělí, kteří milují svou zemi a kteří mají zájem dozvědět se něco o vojenství a základech sebeobrany".

KAM DÁL?
Romové na severu Maďarska evakuovali rodiny kvůli extremistům

 

ryz, MTI
Přečteno: 1251x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Maďarsko, EU, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo