romea - logo
21. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Portugalský Rom rozesmutněl české fanoušky

Ženeva, 11.6.2008 20:38, (ROMEA - VIDEO)

Portugalský Rom Ricardo Quaresma rozesmutněl české fanoušky, když v závěru utkání s Českou republikou pečetil třetí brankou vítězství Portugalců. Před utkáním, však vůbec nebylo jasné, zda Quaresma nastoupí. "Máme velmi silný tým. Nechme se překvapit, jakou sestavu pošle kouč do hry ve středu proti Česku," tvrdil v úterý smířeně jeden z nejlepších žonglérů fotbalového světa novinářům.

VIDEO
Quaresma dává třetí gól do sítě ČR na Euru 2008

Ricardo Quaresma v úvodním zápase Eura proti Turkům nehrál. Nevyužít kouzel fotbalového Harryho Pottera nebo také Mustanga, jak se 24letému útočníkovi pro jeho čáry s míčem říká, by bylo pro většinu mužstev luxusem a portugalský trenér Luiz Felipe Scolari si to uvědomil a v zápase proti Čechům Quaresmu v 80. minutě poslal do zápasu.

Čeští fotbalisté ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy bojovali statečně, v Ženevě podali velmi dobrý výkon, ale na Portugalce nestačili. Český tým prohrával 0:1, ale Sionko dokázal vyrovnat. Ve druhém poločase však výběr trenéra Brücknera znovu inkasoval.

Quaresma ohrozil branku Petra Čecha poprvé v 87 minutě, ale jeho střela branku těsně minula. V 90. minutě už byl úspěšný a po nezištné přihrávce Ronalda skóroval do prázdné branky a upravil konečný stav na 3:1 pro Portugalsko.

Ricardo Quaresma, po matce Rom, celým jménem Ricardo Andrade Quaresma Bernardo se narodil 26. září 1983 v hlavním městě Portugalska v Lisabonu.

Ricardo v současné době nastupuje za FC Porto, ale jeho cesta do tohoto týmu byla velmi zajímavá. Bývá přezdíván jako portugalský „Harry Potter“ nebo také Mustang. Přezdívku divokého koně mu dal trenér Laszlo Bölöni a to proto, že Quaresma má prý vlastnost zmiňovaného zvířete.

Výrazně se prosadil už v sezóně 2000/01, kdy se poprvé objevil v mužském B týmu Sportingu Lisabon. Hrál také v katalánském klubu FC Barcelona, kde se měl stát špičkovým hráčem, ale nedařilo se mu a po pouhé jedné sezóně stěhoval zpět do Portugalska, tentokrát do FC Porto, kde se mu konečně začalo dařit Dvakrát  Portugalskou ligu, dvakrát Portugalský superpohár a také Portugalský pohár.

Přečteno: 2522x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo