romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Portugalský Rom rozesmutněl české fanoušky

Ženeva, 11.6.2008 20:38, (ROMEA - VIDEO)

Portugalský Rom Ricardo Quaresma rozesmutněl české fanoušky, když v závěru utkání s Českou republikou pečetil třetí brankou vítězství Portugalců. Před utkáním, však vůbec nebylo jasné, zda Quaresma nastoupí. "Máme velmi silný tým. Nechme se překvapit, jakou sestavu pošle kouč do hry ve středu proti Česku," tvrdil v úterý smířeně jeden z nejlepších žonglérů fotbalového světa novinářům.

VIDEO
Quaresma dává třetí gól do sítě ČR na Euru 2008

Ricardo Quaresma v úvodním zápase Eura proti Turkům nehrál. Nevyužít kouzel fotbalového Harryho Pottera nebo také Mustanga, jak se 24letému útočníkovi pro jeho čáry s míčem říká, by bylo pro většinu mužstev luxusem a portugalský trenér Luiz Felipe Scolari si to uvědomil a v zápase proti Čechům Quaresmu v 80. minutě poslal do zápasu.

Čeští fotbalisté ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy bojovali statečně, v Ženevě podali velmi dobrý výkon, ale na Portugalce nestačili. Český tým prohrával 0:1, ale Sionko dokázal vyrovnat. Ve druhém poločase však výběr trenéra Brücknera znovu inkasoval.

Quaresma ohrozil branku Petra Čecha poprvé v 87 minutě, ale jeho střela branku těsně minula. V 90. minutě už byl úspěšný a po nezištné přihrávce Ronalda skóroval do prázdné branky a upravil konečný stav na 3:1 pro Portugalsko.

Ricardo Quaresma, po matce Rom, celým jménem Ricardo Andrade Quaresma Bernardo se narodil 26. září 1983 v hlavním městě Portugalska v Lisabonu.

Ricardo v současné době nastupuje za FC Porto, ale jeho cesta do tohoto týmu byla velmi zajímavá. Bývá přezdíván jako portugalský „Harry Potter“ nebo také Mustang. Přezdívku divokého koně mu dal trenér Laszlo Bölöni a to proto, že Quaresma má prý vlastnost zmiňovaného zvířete.

Výrazně se prosadil už v sezóně 2000/01, kdy se poprvé objevil v mužském B týmu Sportingu Lisabon. Hrál také v katalánském klubu FC Barcelona, kde se měl stát špičkovým hráčem, ale nedařilo se mu a po pouhé jedné sezóně stěhoval zpět do Portugalska, tentokrát do FC Porto, kde se mu konečně začalo dařit Dvakrát  Portugalskou ligu, dvakrát Portugalský superpohár a také Portugalský pohár.

Přečteno: 2517x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo