romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Potvrzeno: Chomutov porušil při exekucích další zákon

Chomutov, 15.8.2009 11:59, (ROMEA)

Město Chomutov dostalo od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pokutu za to, že poskytlo médiím snímky z kamerového systému, který sledoval exekutorské zabavování dávek dlužníkům. Chomutovská radnice pochybení uznává, napsal dnes Chomutovský deník. Na možné porušení zákona upozornilo v dubnu občanské sdružení ROMEA.

>>> VIDEOZÁZNAM NA STRÁNKÁCH Tn.cz

Zveřejnění nahrávek nebylo podle ÚOOÚ v pořádku. "V Chomutově bylo kontrolou shledáno, že město porušilo zákon o ochraně osobních údajů, konkrétně paragraf 13," řekla mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková. Kamerové záznamy z celého města spravuje městská policie a protože ji zřizuje město, jde pokuta na jeho vrub.

Tiskový mluvčí magistrátu Tomáš Branda v dubnu v telefonickém rozhovoru přiznal, že záběry médiím předalo město a v e-mailové odpovědi vysvětlil proč. "Sdělovací prostředky záběry získaly proto, aby jejich zpravodajství bylo vyvážené, a nedošlo k pochybnostem o průběhu exekucí," sdělil serveru Romea.cz Tomáš Branda, mluvčí Statutárního města Chomutova.

Podle nynějšího vyjádření tvrdí, že záběry poskytla městská policie a její postup hájí, nicméně pochybení uznává. "Městská policie postupovala tak, jako postupují i jiné organizace v jiných městech, které běžně zveřejňují nejrůznější záběry," řekl Deníku mluvčí města Tomáš Branda. Podle něho se radnice snažila, aby poskytnuté snímky byly v souladu s požadavky ÚOOÚ.

Kolik Chomutov za snímky zaplatí, dosud není jasné. "Výše pokuty ještě může být kontrolovaným napadena, tedy ji zatím nezveřejňujeme," uvedla mluvčí úřadu na ochranu údajů. Podle zákona může jít až o pět milionů korun, ale částka podle Deníku zřejmě příliš vysoká nebude. Chomutovská radnice jí chce bez výhrad zaplatit. "Město se proti ní odvolávat nebude," uvedl mluvčí Branda s tím, že jde o pokutu symbolickou.

KAM DÁL?
Exekuce sociálních dávek v Chomutově byly nezákonné, exekutor musí vrátit peníze
Chomutov se mohl zřejmě dopustit porušení Zákona o ochraně osobních údajů

 

Přečteno: 1755x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Exekuce sociálních dávek, Chomutov, Ivana ŘápkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo