romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Praha chce zřídit integrační centrum pro cizince

Praha, 12.10.2011 11:37, (ROMEA)

Praha zřídí centrum, které bude pomáhat cizincům v integraci do společnosti. Spolupracovat bude s neziskovými organizacemi i se státními a městskými institucemi. Novinářům to dnes řekl Lukáš Kaucký (ČSSD), který má jako radní národnostní menšiny na starosti.

"Záměrem je sjednotit a koordinovat poskytování služeb cizincům, které nyní poskytují nestátní neziskové organizace a městské části, a to bohužel v různé kvalitě a hloubce. Skutečně ten přístup jednotlivých neziskových organizací a městských částí je diametrálně rozdílný," poznamenal Kaucký. Centrum bude poskytovat poradenskou, osvětovou a vzdělávací činnosti, vyučovat bude například český jazyk.

Centrum bude zřízeno jako obecně prospěšná společnost. Bude mít centrálu a čtyři pobočky se sídly v prostorách úřadů v Praze 4, 12, 13 a 14. Na práci by se měly podílet i čtyři neziskové organizace - InBáze Berkat,  Sdružení pro integraci a migraci, Organizace pro pomoc uprchlíkům a Poradna pro integraci.

Náklady na projekt budou více než 12,4 milionu korun. Hlavní město zaplatí tři miliony korun, zbylé peníze se Praha pokusí získat z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Podle magistrátu žije největší počet cizinců v Praze 4, bydlí také v ubytovnách v Běchovicích a Čakovicích a na sídlištích a v novostavbách v okrajových městských částech.

V minulosti Praha zřídila centrum pro integraci v Libuši, a to kvůli napjatým vztahům mezi tamními starousedlíky a vietnamskou komunitou. Kvůli sporům na začátku loňského roku tehdejší vedení radnice varovalo před možným vznikem domobrany. Středisko fungovalo necelý rok, na začátku léta jej ale Praha zrušila. Vietnamci do něj totiž příliš nechodili..

ČTK, ryz,
Přečteno: 734x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, CizinciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo