romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pražský lídr Dělnické strany je ve vazbě, šéfka neonacistek také

Praha, 22.10.2009 20:54, (ROMEA)

Podle zjištění serveru Romea.cz byla na lídra pražské kandidátky Dělnické strany (DS) a představitele neonacistického Národního odporu Patrika Vondráka uvalena vazba. Rovněž byla uvalena vazba na šéfku české neonacistické organizace Resistance Women Unity (RWU) Michaelu Dupovou.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Po celé ČR probíhá razie proti neonacistům, celkem 28 zadržených, mezi nimi známé tváře Dělnické strany
Asi 100 neonacistů pochodovalo Praho

"Podle nejnovějších informací byl volební lídr a předseda DS v Praze Patrik Vondrák vzat do vazby na základě obvinění z podpory a propagace Národního odporu(!)," uvádí se na stránkách s neonacisty propojené Dělnické strany.

Dupová pravidelně vystupovala na neonacistických demonstracích s projevy za RWU, v krajských volbách kandidovala na kandidátce DS ve Středočeském kraji.

"Jedná se o zapálenou neonacistku z organizace Resistance Women Unity, která spolupracuje s organizací Národní odpor. Michaela Dupová je jednou z hlavních postav této skupiny, která přináší ženský pohled na otázku novodobého nacismu a tvoří tak zajímavý střípek v mozaice současné české "hnědé" scény. Reálnou činnost RWU tvoří projevy na demonstracích, články na jejich webových stránkách a posílání balíčků vězněným neonacistům, kteří jsou označováním souhrným názvem "POW" (z anglického Prisoner of War - Váleční zajatci). Nutno dodat, že kritérium politického vězně podle měřítek RWU splňují i ti neonacisté, kteří byli odsouzeni za "neideovou činnost" - například násilné loupežné přepadení - jako je tomu v případě plzeňského násilníka Marka Henzla. intimní vazby Dupové směřují k Patriku Vondrákovi, čelní postavě NO Praha," uvedl o Dupové server Antifa.cz před krajskými volbami v roce 2008.

Patrik Vondrák a Michaela Dupová byli zadrženi při středečním zásahu proti přívržencům neonacismu, celkem bylo zadrženo 24 lidí. Policie je podezírá z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. ČTK to dnes sdělil šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta.


Michaela Dupová na demonstraci neonacistů před Úřadem vlády


Vlevo Patrik Vondrák a jeho hajlující kamarádi z Národního odporu (FOTO: Antifa.cz),
vpravo oficiální fotografie DS.

Předseda DS Vandas ve středu ČTK řekl, že policisté zadrželi i místopředsedu Dělnické mládeže a zástupce šéfredaktora Dělnických listů Matyáše Sombatiho a vzali mu počítač s databází členů Dělnické mládeže a další osobní věci. Sombati byl ještě tentýž den propuštěn.

Policie zveřejní podrobnější informace ke středečním zásahům namířeným proti neonacistům na páteční tiskové konferenci, kterou bude první romská internetová televize ROMEA TV vysílat ze záznamu.

KAM DÁL?
Po celé ČR probíhá razie proti neonacistům, celkem 28 zadržených, mezi nimi známé tváře Dělnické strany
Asi 100 neonacistů pochodovalo Prahou

Přečteno: 4606x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, RazieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo