romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přerovským Romům někdo vyhrožuje na facebooku vyhlazením

Přerov, 11.12.2009 10:35, (ROMEA)

Rasově motivované výhrůžky namířené proti přerovským Romům se objevily na komunikačním serveru facebook. Případem se zabývají kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podněcování k národnostní a rasové nenávisti. Romové se bojí toho, aby výhrůžky na facebooku nebyly předzvěstí nových projevů násilí, které se ve městě odehrály při dubnovém pochodu radikálů. Informuje o tom dnešní Přerovský deník.

"Není to poprvé, co se něco takového objevilo. Začalo to letáky v ulicích a skončilo pochodem radikálů. Když jsem teď ale na obrazovce uviděl zbraně a slyšel, jak se na nás chystají pogromy, tak jsem se vyděsil. A nejsem zdaleka sám. Bezpečnostní složky by měly zakročit. To přece není normální, aby nám někdo na internetu vyhrožoval vyhlazením," řekl Deníku Petr Horváth ze Škodovy ulice v Přerově.

Kriminalisté tvrdí, že mají hrozby anonymních pachatelů pod kontrolou. "Zahájili jsme stíhání a máme už vytypovaný okruh osob. Víme, o koho se zhruba jedná," uvedl šéf územního odboru Služby kriminální policie a vyšetřování v Přerově Libor Šamšula.

Romové mají obavy z toho, aby se ve městě neopakovala situace ze 4. dubna, kdy se přerovské ulice proměnily v bitevní pole a své účty s menšinou si tam vyřizovalo na 700 pravicových radikálů. V poutech tehdy skončilo 31 lidí, dvěma mladíkům bylo sděleno obvinění z výtržnictví a poškozování cizí věci.

ČTK, ROMEA, , , Deník.cz
Přečteno: 801x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo