romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Proč tolik hnědého křiku?

Brno, 23.10.2009 23:20, (ROMEA)

Kritika v médiích, monitorování projevů, jindy sledování, trestní oznámení a soudní spory, domovní prohlídky, při nichž ze šuflat vypadnou boxery, obušky a nože, jindy pistole a výbušniny. Občas zákaz činnosti, v některých případech i pár let „natvrdo“ v lochu. Tak se brání nacistické recidivě parlamentní demokratické systémy. Nechávají ultrapravici žít či živořit a garantují jí určitá práva a svobody, protože jde přece jen o „menší zlo“ než okamžité zahánění do ilegality. Udeří ji však přes prsty, pokud sahá od slovních výhrůžek po násilné činy.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie po domovních prohlídkách obvinila 18 neonacistů, někteří chystali teroristický útok

Také u nás si policie v těchto dnech přímo doma vyzvedla několik hochů i drsnějších děvčat proslavených z výletů do Janova, z webových stránek či koncertů, kde, slovy jedné punkové kapely, „místo reflektorů svítí lysina“. Někteří možná skončí před soudem, budou tam asi pokuty a podmínky, Dělnickou stranu ochromí zákaz a zanedlouho vstanou „Dělníci II.“. A tak pořád dokola, v demokracii nelze jinak.

K pousmání jsou však reakce řady potrefených. Proti „tvrdé represi“ „totalitního státu“, proti „zatýkání přítelkyň pravicových aktivistů“, „policejním raziím“, „smyšleným obviněním“ se vyslovují lidé, kteří opěvují jako jedinou alternativu „národní socialismus“, aby nemuseli říct „nacismus“, lidé, co si nyní dali do znaku velké „Véčko“. Takové, co ho povinně musely mít za Protektorátu namalované na kotli všechny lokomotivy. „Véčko“ jako „Vítězství“, je jasné koho a čeho… „Pusťte naše přítelkyně a kamarády domů, nemáte právo nás takto nelidsky šikanovat“, „zastavte politické procesy“, volají týpci, kteří místo slova „instrukce“ používají pojem „direktiv“ a na svém webu Planeta opic diskutují o textech „Čtyři vývojové cesty lidstva podle Adolfa Hitlera – objevit, obsadit, zúrodnit, ubránit“.

VIDEO
Záznam tiskové konference ÚOOZ k akci proti neonacistům "Tři v jednom"
Výcvikový tábor neonacistů - White Justice (ÚOOZ)
Jednotka rychlého nasazení zatýká neonacisty

Těžko porozumět tomu, proč na tak maličké ústrky jsou tak choulostiví lidé, kteří pro své odpůrce chystají finální zúčtování, kde se na nějakou tu hromadu lebek už zase moc hledět nebude. Kde prostě slabší a méně schopní zákonitě musí podlehnout, kdy ke světlu může prorazit jen to zdravé a dostatečně agresivní, jak to prý říkají železné zákony přírody.

Nebude to třeba proto, že místo elity národa, ocelových nadlidí se svatým posláním je ve skutečnosti ten houfec Dělnické strany a Národního odporu tím, čemu se klasicky říkalo deklasovaný lumpenproletariát?

Uveřejněno se souhlasem autora (Brněnský deník Rovnost, 23.10.2009)

KAM DÁL?
Policie po domovních prohlídkách obvinila 18 neonacistů, někteří chystali teroristický útok
Pražský lídr Dělnické strany je ve vazbě, šéfka neonacistek také

Po celé ČR probíhá razie proti neonacistům, celkem 28 zadržených, mezi nimi známé tváře Dělnické strany
Asi 100 neonacistů pochodovalo Prahou

 

Přečteno: 1420x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Extremismus, Neonacismus, Rasismus, RazieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo