romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pročpak si nestojíte za svým, paní ministryně?

Praha, 16.4.2008 13:41, (http://banga.blog.idnes.cz)

Mnohokrát jsem se zastavoval nad chováním některých politiků, mnohokrát jsem se podivoval, co vypustí z úst, že při jednání parlamentu není přítomná vláda. V našich politických kruzích se občas dějí události, nad kterými zůstává rozum stát. Pročpak ale ministryně jednou něco řekne a vzápětí řekne něco jiného, to fakt nevím…že by strach ze zařazení k Čunkovi?

Ale teď už je pozdě… ministryně je zařazena. Ano, ta ministryně, která hájí práva menšin, je postavena na stejnou rovinu, jako Čunek, Sládek, Janáčková a spol.

Nutno říct, že víc jsem se zastavil nad tím, jak že se to ministryně po medializaci jedné věty dokázala sama dokopat k tomu, že ze sebe veřejně dělá vola.

Co vlastně řekla? No… řekla například, že Romové nemají vztah k nemovitostem, protože "věci, které mají, dostali příliš snadno". Také řekla že "romské etnikum nemá potřebu pracovat, protože stát nabízí alternativu skoro stejných peněz, a bez práce".

ČTĚTE TAKÉ
Stehlíková: Bývalý režim Romy zkorumpoval
Stehlíková se omluvila za výroky o Romech

A hele ho, Lidové noviny, NOVA a spol. udělali humbuk, noviny mají o čem psát, Romové se na… naštvou.

Džamila je rasistka… ukažme si na ní. Druhý den si uvědomí, že výrok jí zaškatulkuje, že se dostane na již označenou hranici k Čunkovi a je vymalováno, Džamila se omluví, aby náhodou nebyla ta špatná.

Media mají zase o čem psát, všichni jsou spokojeni. Pravda, ministryně neměla paušalizovat, sám proti tomu zbrojím, protože paušalizování je důvod, proč je na tom naše společnost tak, jak je. Ono totiž stačilo, kdyby ministryně řekla něco jako „Ten a ten Rom z té a té vesnice/města/osady si za to že žije v nelidských podmínkách může sám, protože si rozsekal barák, rozprodal vedení a to že neposílá děti do školy je holý fakt.“ A nikdo by nemohl říct ani prd, protože by to byl fakt. Stejně jako je fakt to, že tak část romského obyvatelstva prostě žije. Štědrá ruka státu podporuje ty, kterým se dělat nechce a často nepomůže těm, co pomoc opravdu potřebují. A promiňte mi p. Veselý, stát romský problém nevyřeší, problémy si musíme vyřešit především sami.

A já bych dodal, pokud chcete pí. Stehlíková, vydržet ve funkci, musíte si stát za svým i když jste s paušalizací udělala chybu, Vaše funkce je veřejná, to Vy nesete svou kůži na trh se všemi důsledky.

Přečteno: 1137x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo