romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ptali jste se autorky básní Renáty Berkyové

Praha, 31.1.2011 9:08, (ROMEA)
Renáta Berkyová

V pondělí 31. ledna od 13 hodin odpovídala na vaše dotazy studentka romistiky a autorka básní Renáta Berkyová.

>>> SEZNAM ZODPOVĚZENÝCH OTÁZEK

Renáta Berkyová se narodila 7. února1985 v Rimavské Sobotě (jižní Slovensko), kde také navštěvovala základní školu a gymnázium. Dětství prožila ve vesnici Velké Teriakovce. Prarodiče byli dělníci, dědeček z matčiny strany je muzikant. Maminka byla na střední škole redaktorkou školního časopisu, bratr studuje módní design, kreslí, maluje a rovněž píše básně. Část její rodiny jsou Sintové pocházející z Německa. Tato rodinná větev ji inspirovala k tématu její bakalářské práce. Vystudovala bakalářský program Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze obor Romistika a v současnosti si tamtéž dokončuje magisterské vzdělání. Po dobu svého vysokoškolského studia pracovala v neziskovém sektoru (o. s. ROMEA, o. s. Dvojí svět). Rok 2010 strávila na stáži v bulharském Blagoevgradě – společně s dalšími romskými studenty z Evropy se na Americké Univerzitě v rámci programu Open Society Institute zdokonalovala v angličtině a zároveň působila v programu inkluzivního vzdělávání a bydlení. Momentálně začíná pracovat v nadaci Open Society Fund. Externě se věnuje různým vzdělávacím programům a práci s romskými dětmi a mládeží. Ráda by se v budoucnosti věnovala učitelství.

Přečteno: 3188x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, Rozhovory, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo