romea - logo
21. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Quaresma míří do Interu Milán

Porto, 3.9.2008 14:57, (ROMEA)

Inter Milán a FC Porto si vymění dva portugalské fotbalisty. Do kádru italského mistra míří reprezentant Ricardo Quaresma, opačným směrem pak záložník Pélé, vlastním jménem Vítor Hugo Gomes. Toho si cení Inter na šest milionů eur, dalších 18,6 milionu bude muset Portu doplatit.

Quaresmu čeká ještě dnes v Itálii lékařská prohlídka, poté by měl podepsat tříletý kontrakt. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník odehrál za národní tým 23 zápasů, v nichž vstřelil tři branky.

VIDEO
Ricardo Quaresma - sestřih

Ricardo Quaresma, po matce Rom, celým jménem Ricardo Andrade Quaresma Bernardo se narodil 26. září 1983 v hlavním městě Portugalska v Lisabonu. Bývá přezdíván jako portugalský „Harry Potter“ nebo také Mustang. Přezdívku divokého koně mu dal trenér Laszlo Bölöni a to proto, že Quaresma má prý vlastnost zmiňovaného zvířete.

Výrazně se prosadil už v sezóně 2000/01, kdy se poprvé objevil v mužském B týmu Sportingu Lisabon. Hrál také v katalánském klubu FC Barcelona, kde se měl stát špičkovým hráčem, ale nedařilo se mu a po pouhé jedné sezóně stěhoval zpět do Portugalska, tentokrát do FC Porto, kde se mu konečně začalo dařit. Dvakrát Portugalskou ligu, dvakrát Portugalský superpohár a také Portugalský pohár.

Přečteno: 2021x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo