romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasistické chování fanoušků při fotbale Česká televize tolerovat nebude

Praha, 10.8.2007 12:04, (Aktuálně.cz/ROMEA/ČTK)

Pokud se při středečním utkání třetího předkola Ligy mistrů mezi Spartou a Arsenalem objeví rasistické chování, Česká televize nejprve vypne zvuk a v krajním případě přenos úplně zastaví. Prohlásil to podle serveru Aktuálně.cz Šéf sportovního zpravodajství České televize Otakar Černý.

Zápas je i kvůli návratu Tomáše Rosického na sparťanský stadion v dresu Arsenalu mimořádně divácky atraktivní.  "Pokud uslyšíme jednou dvakrát cokoliv rasistického, vypneme v první fázi zvuk. Ve druhé fázi, když bude kvůli rasismus napomínat pořadatele rozhodčí, přenos vypneme," sdělil pro Aktuálně.cz Černý.

Server Aktálně.cz dále uvedl, že šéf sportu na ČT na sebe osobně vezme roli "cenzora". "Budu to hlídat já," potvrdil Černý.

Podle jeho slov o svém kroku se zástupci Sparty, s nimiž se na přenosu bez problémů dohodla, nijak nediskutoval. "Se Spartou jsme o tom nemluvili, ale myslím, že by nás podpořili. To je logické. Sparta je sama proti rasistům," pokračoval šéfredaktor sportu ČT.

Letenský klub se před zápasem s Arsenalem obává další ostudy kvůli xenofobnímu chování části svých příznivců, za nějž je v minulosti UEFA (Evropská fotbalová asociace) trestala. V případě dalších podobných incidentů by Letenským hrozilo vyloučení z evropských pohárů.

Na Spartě se projevy rasismu objevily v pondělním prvním ligovém kole. Někteří diváci totiž občas bučeli na libereckého záložníka Hudsona, což je pro Letenské prý varováním (více zde...).

Přečteno: 1419x
 

Kam dál:

Štítky:  

SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo