romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasistické vtipy za státní peníze

Bratislava, Slovensko, 3.2.2007 16:33, (ROMEA)

Na internetovách stránkách slovenského časopisu Matičné zvesti, který vydává oficiální státní instutuce Matice slovenská, se objevili rasistické vtipy. Matici slovenskou financuje vláda, její časopis ale vychází na stránkách Hnutí obrody. Vedle článků o slovenské historii si čtenář mohl přečíst i vtipy zesměšňující holocaust, Židy a Romy.

VIDEO
Rasistické vtipy na internetu

Například Cikánská krev je podle jednoho z vtipů nejlepší na kapotě auta. Matice slovenská se od těchto textů distancuje. „Zatím to není trestně-právní záležitost, nikdo si nestěžoval, nikdo nám nedal najevo, že se ho to dotýká,“ uvedl mluvčí Matice slovenské Stanislav Bajaník.

Romské organizace se ale bouří a připravují trestní oznámení. Jak uvedla Česká televize vládní úřad pro romskou menšinu se kvůli vtipům obrátí na komisi ministerstva vnitra a zváží podání trestního oznámení.

Dokázat trestný čin bude ale problém. Policie by musela autorům vtipům dokázat úmysl, že chtěli hanobit rasu a podněcovat násilí. Martin Korch, mluvčí slovenské policie je toho názoru, že je to spíš na hraně mezi rovinou morální a rovinou trestně-právní.

Přečteno: 3815x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo