romea - logo
17. září 2019 (úterý)
svátek má Naděžda
Loading
rozšířené vyhledávaní

Regionální workshop Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji

Brno, 13.6.2007 9:44, (ROMEA/Iq Roma Servis)

Občanské sdružení IQ Roma servis, poskytující sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu a European Anti Poverty Network ČR, o. s. (Evropská síť proti chudobě Česká republika), pořádá dne 21. 6. 2007 od 9:30 do 13:30 hod v místnosti 7A budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově nám. 3/5 regionální workshop na téma Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji.

Cílem workshopu je monitoring plnění Národního akčního plánu sociálního začleňování na léta 2006 – 2008 v jihomoravském regionu. V rámci workshopu budou mít účastníci prostor pro sdílení dosavadních zkušeností s řešením romské problematiky v obcích tohoto regionu, dále se zaměří na návrh doporučení pro Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k přípravě Národního akčního plánu sociálního začleňování na období 2008-2011. Mimo jiné bude prezentována expertíza zabývající se programy, kterými regionální instituce přispívají k sociálnímu začleňování Romů.

Workshopu se zúčastní nejen zástupci měst a obcí Jihomoravského kraje, ale i zástupci neziskových organizací zabývajících se romskou problematikou. Příspěvek na této akci bude mít také PhDr. Karel Schwarz (předseda Asociace nestátních neziskových organizací a člen výkonného výboru EAPN) a zástupce/kyně Jihomoravského kraje.

Národní síť European Anti Poverty Network ČR (EAPN ČR) vznikla v České republice koncem roku 2004 a postupně se začíná etablovat a více zviditelňovat na národní úrovni.

EAPN ČR - Evropská síť proti chudobě Česká republika sestává z významných nestátních neziskových organizací v ČR, které vytvářejí fórum pro sdílení názorů a informací k otázkám sociálního začleňování a boje proti chudobě. Podílejí se na práci Evropské sítě proti chudobě (EAPN) se sídlem v Bruselu a tvorbě strategií a advokacii na národní úrovni.

EAPN ČR usiluje o dosažení souhlasu a porozumění vůči problematice sociálního vyloučení veřejností a veřejnou správou v ČR, odstraňovat společenské a politické bariéry vůči osobám ohroženým sociálním vyloučením a usilovat o jejich začleňování. Sociální začleňování znamená podporu, partnerství, důraz na lidská práva a kvalitu sociálních služeb.

Přečteno: 845x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo