romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Regionální workshop Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji

Brno, 13.6.2007 9:44, (ROMEA/Iq Roma Servis)

Občanské sdružení IQ Roma servis, poskytující sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu a European Anti Poverty Network ČR, o. s. (Evropská síť proti chudobě Česká republika), pořádá dne 21. 6. 2007 od 9:30 do 13:30 hod v místnosti 7A budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově nám. 3/5 regionální workshop na téma Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji.

Cílem workshopu je monitoring plnění Národního akčního plánu sociálního začleňování na léta 2006 – 2008 v jihomoravském regionu. V rámci workshopu budou mít účastníci prostor pro sdílení dosavadních zkušeností s řešením romské problematiky v obcích tohoto regionu, dále se zaměří na návrh doporučení pro Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k přípravě Národního akčního plánu sociálního začleňování na období 2008-2011. Mimo jiné bude prezentována expertíza zabývající se programy, kterými regionální instituce přispívají k sociálnímu začleňování Romů.

Workshopu se zúčastní nejen zástupci měst a obcí Jihomoravského kraje, ale i zástupci neziskových organizací zabývajících se romskou problematikou. Příspěvek na této akci bude mít také PhDr. Karel Schwarz (předseda Asociace nestátních neziskových organizací a člen výkonného výboru EAPN) a zástupce/kyně Jihomoravského kraje.

Národní síť European Anti Poverty Network ČR (EAPN ČR) vznikla v České republice koncem roku 2004 a postupně se začíná etablovat a více zviditelňovat na národní úrovni.

EAPN ČR - Evropská síť proti chudobě Česká republika sestává z významných nestátních neziskových organizací v ČR, které vytvářejí fórum pro sdílení názorů a informací k otázkám sociálního začleňování a boje proti chudobě. Podílejí se na práci Evropské sítě proti chudobě (EAPN) se sídlem v Bruselu a tvorbě strategií a advokacii na národní úrovni.

EAPN ČR usiluje o dosažení souhlasu a porozumění vůči problematice sociálního vyloučení veřejností a veřejnou správou v ČR, odstraňovat společenské a politické bariéry vůči osobám ohroženým sociálním vyloučením a usilovat o jejich začleňování. Sociální začleňování znamená podporu, partnerství, důraz na lidská práva a kvalitu sociálních služeb.

Přečteno: 845x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo