romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Richard Samko odpovídal na otázky čtenářů on-line

Praha, 11.11.2009 10:10, (ROMEA)


Server Skola.romea.cz připravil na pondělí 16.11. 2009 od 13:00 on-line rozhovor. Na dotazy čtenářů odpovídal Richard Samko, redaktor a moderátor České televize.

Pochází z Náchoda, kde dlouhodobě žijí i jeho rodiče, kteří jsou Romové. Narodil se v květnu 1978. Má dva sourozence a je ženatý. Se svou ženou žije v Praze.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ

Vyučil se v oboru kuchař-číšník. V roce 1999 úspěšně dokončil půlroční kurz pro začínající romské novináře, který odstartoval jeho kariéru reportéra. Začínal jako směnař v České televizi. Absolvoval řadu mediálních kurzů a zahraničních stáží, mimo jiné i ve francouzské televizi „F2“. Po čtyřech letech dostal nabídku moderovat zprávy v pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Rok poté byl přijat do domácí redakce jako kmenový redaktor. V roli asistenta režie se podílel na natáčení dokumentu Sága Romů. Účinkoval ve filmech Indián a sestřička, Roming a spolupodílel se na divadelním představení Cikánská suita.
Mimo jiné točí i reportáže pro další pořady ČT, např. 168 hodin a Před půlnocí.

Přečteno: 5643x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo