romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Richard Samko odpovídal na otázky čtenářů on-line

Praha, 11.11.2009 10:10, (ROMEA)


Server Skola.romea.cz připravil na pondělí 16.11. 2009 od 13:00 on-line rozhovor. Na dotazy čtenářů odpovídal Richard Samko, redaktor a moderátor České televize.

Pochází z Náchoda, kde dlouhodobě žijí i jeho rodiče, kteří jsou Romové. Narodil se v květnu 1978. Má dva sourozence a je ženatý. Se svou ženou žije v Praze.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ

Vyučil se v oboru kuchař-číšník. V roce 1999 úspěšně dokončil půlroční kurz pro začínající romské novináře, který odstartoval jeho kariéru reportéra. Začínal jako směnař v České televizi. Absolvoval řadu mediálních kurzů a zahraničních stáží, mimo jiné i ve francouzské televizi „F2“. Po čtyřech letech dostal nabídku moderovat zprávy v pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Rok poté byl přijat do domácí redakce jako kmenový redaktor. V roli asistenta režie se podílel na natáčení dokumentu Sága Romů. Účinkoval ve filmech Indián a sestřička, Roming a spolupodílel se na divadelním představení Cikánská suita.
Mimo jiné točí i reportáže pro další pořady ČT, např. 168 hodin a Před půlnocí.

Přečteno: 5646x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo