romea - logo
16. ledna 2021 (sobota)
svátek má Ctirad

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodina vystěhovaná Čunkem na Prostějovsko přišla o dům

Čechy pod Kosířem (Prostějovsko), 23.12.2011 9:50, (ROMEA)

Rodina Tulejových, kterou před několika lety vystěhovala vsetínská radnice do Čech pod Kosířem na Prostějovsku, přišla o svůj dům. Kvůli dluhům skončil v exekuci a rodina se musí po Novém roce vystěhovat, napsala olomoucká příloha Mladé fronty Dnes.

"No, je to kvůli nějakým dluhům. Měli jsme exekučku. Druhého ledna se stěhujeme, už jsem si sehnala byt. Na Vsetín se nevracíme, jdeme do Brodku u Prostějova," uvedla Jolana Tulejová. Tulejovi byli jednou z rodin, které vsetínská radnice vysídlila do Olomouckého kraje. Tulejovým dům koupila vsetínská radnice za 450.000 korun, sumu spláceli.

Jejich dům se zpočátku rozpadal a stropy musely podpírat trámy. Byli bez elektřiny. Pomohl jim starosta, humanitární organizace, o případ se zajímal ombudsman a ministryně pro lidská práva. Radnice ve Vsetíně nakonec domek opravila.

"Oni sem prostě nechtěli. Byli sem přestěhovaní a nezapadli. Veškeré příbuzné a kořeny mají na Vsetínsku," uvedl starosta Čech pod Kosířem Milan Kiebel. Podle něj rodina neplatila například za elektřinu. Přišel exekuční výměr, dražba a dům má dnes nový majitel. Ten se s nimi dohodl, že se do konce roku vystěhují. "Pokoušel jsem se jim něco sehnat, ale je to beznadějné. Pro jedenáctičlennou rodinu obec ani okolní vesnice nic nemají," říká starosta.

KAM DÁL?
Výzkumná zpráva: Vystěhování rodin ze Vsetína bylo nekonstruktivní a finančně nákladné
MFD: Tulejovi, faul za faulem
Vsetínská radnice "slavnostně" otevřela další romské ghetto

SPECIÁL: Deportace Romů ze Vsetína

ČTK, ryz,
Přečteno: 2531x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Deportace Romů ze Vsetína, Vsetín, Jiří ČunekHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo