romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodina vystěhovaná Čunkem na Prostějovsko přišla o dům

Čechy pod Kosířem (Prostějovsko), 23.12.2011 9:50, (ROMEA)

Rodina Tulejových, kterou před několika lety vystěhovala vsetínská radnice do Čech pod Kosířem na Prostějovsku, přišla o svůj dům. Kvůli dluhům skončil v exekuci a rodina se musí po Novém roce vystěhovat, napsala olomoucká příloha Mladé fronty Dnes.

"No, je to kvůli nějakým dluhům. Měli jsme exekučku. Druhého ledna se stěhujeme, už jsem si sehnala byt. Na Vsetín se nevracíme, jdeme do Brodku u Prostějova," uvedla Jolana Tulejová. Tulejovi byli jednou z rodin, které vsetínská radnice vysídlila do Olomouckého kraje. Tulejovým dům koupila vsetínská radnice za 450.000 korun, sumu spláceli.

Jejich dům se zpočátku rozpadal a stropy musely podpírat trámy. Byli bez elektřiny. Pomohl jim starosta, humanitární organizace, o případ se zajímal ombudsman a ministryně pro lidská práva. Radnice ve Vsetíně nakonec domek opravila.

"Oni sem prostě nechtěli. Byli sem přestěhovaní a nezapadli. Veškeré příbuzné a kořeny mají na Vsetínsku," uvedl starosta Čech pod Kosířem Milan Kiebel. Podle něj rodina neplatila například za elektřinu. Přišel exekuční výměr, dražba a dům má dnes nový majitel. Ten se s nimi dohodl, že se do konce roku vystěhují. "Pokoušel jsem se jim něco sehnat, ale je to beznadějné. Pro jedenáctičlennou rodinu obec ani okolní vesnice nic nemají," říká starosta.

KAM DÁL?
Výzkumná zpráva: Vystěhování rodin ze Vsetína bylo nekonstruktivní a finančně nákladné
MFD: Tulejovi, faul za faulem
Vsetínská radnice "slavnostně" otevřela další romské ghetto

SPECIÁL: Deportace Romů ze Vsetína

ČTK, ryz,
Přečteno: 2554x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Deportace Romů ze Vsetína, Vsetín, Jiří ČunekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo