romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rodina vystěhovaná Čunkem na Prostějovsko přišla o dům

Čechy pod Kosířem (Prostějovsko), 23.12.2011 9:50, (ROMEA)

Rodina Tulejových, kterou před několika lety vystěhovala vsetínská radnice do Čech pod Kosířem na Prostějovsku, přišla o svůj dům. Kvůli dluhům skončil v exekuci a rodina se musí po Novém roce vystěhovat, napsala olomoucká příloha Mladé fronty Dnes.

"No, je to kvůli nějakým dluhům. Měli jsme exekučku. Druhého ledna se stěhujeme, už jsem si sehnala byt. Na Vsetín se nevracíme, jdeme do Brodku u Prostějova," uvedla Jolana Tulejová. Tulejovi byli jednou z rodin, které vsetínská radnice vysídlila do Olomouckého kraje. Tulejovým dům koupila vsetínská radnice za 450.000 korun, sumu spláceli.

Jejich dům se zpočátku rozpadal a stropy musely podpírat trámy. Byli bez elektřiny. Pomohl jim starosta, humanitární organizace, o případ se zajímal ombudsman a ministryně pro lidská práva. Radnice ve Vsetíně nakonec domek opravila.

"Oni sem prostě nechtěli. Byli sem přestěhovaní a nezapadli. Veškeré příbuzné a kořeny mají na Vsetínsku," uvedl starosta Čech pod Kosířem Milan Kiebel. Podle něj rodina neplatila například za elektřinu. Přišel exekuční výměr, dražba a dům má dnes nový majitel. Ten se s nimi dohodl, že se do konce roku vystěhují. "Pokoušel jsem se jim něco sehnat, ale je to beznadějné. Pro jedenáctičlennou rodinu obec ani okolní vesnice nic nemají," říká starosta.

KAM DÁL?
Výzkumná zpráva: Vystěhování rodin ze Vsetína bylo nekonstruktivní a finančně nákladné
MFD: Tulejovi, faul za faulem
Vsetínská radnice "slavnostně" otevřela další romské ghetto

SPECIÁL: Deportace Romů ze Vsetína

ČTK, ryz,
Přečteno: 2520x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Deportace Romů ze Vsetína, Vsetín, Jiří ČunekHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo