romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romáci opět za oponou? Tentokrát ne!

Brno, 20.5.2010 20:00, (ROMEA)

Rok 1991 (respektive 1992) – co to značí? V tento rok se narodili moji vrstevníci. Lidé, kterých se volby do poslanecké sněmovny týkají poprvé. Vždyť to není tak těžké. Je nutné prosazovat svůj hlas, pokud to jde. Jeden hlas může změnit celou situaci. Ale kdo ví, kdo jsou ti hrdinové, kteří nás mají spasit. Co takhle zvolit někoho, koho známe a o kom víme, že je v jeho kompetenci napravit to, co zbytek nenažranců pokazil? Dejme jim tu šanci to vše změnit.

Nedávno moje máma otevřela schránku, a co tam nevidí: složenku na 121 000,-. Bohužel nám to nikdo nedaroval, dokonce ani zázrak se nestal. Jednalo se o reklamní kampaň politické strany TOP 09: „Zaplaťte ihned dlužnou částku 121.000,- Kč za každého člena Vaší rodiny (včetně kojenců a dětí) NEPRODLENĚ do 25. 5. 2010!“. Co si myslíte, že následovalo poté? Málem mojí maminku trefil šlak. Tuto částku dluží každý občan České republiky státu. Opravdu jí ale dluží ten obyčejný člověk, který se snaží uživit rodinu za každou cenu? Opravdu ji dluží to malé miminko, které se právě narodilo? Tato otázka slouží k zamyšlení každého z nás. Nenechme se okrádat špatnými politiky a pojďme volit ty správné.

„Evropa nebo Česko, kašlu na všecko“
„Zruším ranní kocovinu!“
„Bojuji proti plžům, mlžům a hlavonožcům!“

Takto to vypadá, když se ODS rozhodne veřejně a sofistikovaně podkopávat ČSSD. Tyto výroky jsou již natolik slavné, že už ani nejsou směšné. Kdo ví, kdo tento boj vyhraje a jaké budou následky pro nás. Já osobně preferuji ty pány v oranžovém převleku. Modré straky mě přestaly bavit a navíc si už nahrabali dost, nemyslíte?

Co takhle si dát komunisty? Komu se chybí fronty na banány a na toaletní papíry? A co ty? Vole, nemáš ještě nějaký bony? Trocha sarkasmu nezaškodí. V době, kdy tu vládl komunismus, jsem ještě nebyla ani na mapě. Avšak o tomto režimu něco vím a myslím, že by naše generace v ní žít nemohla. Navíc všichni chtěli demokracií, avšak nikdo nevěděl, do čeho jde. Stejně jako v dnešní době by nebyl dobrý nápad nastolit v ČR druhou várku komunismu. Komunisti chtějí demokracii? Stejně ti komunisti tajně vládnou dál, jen my to nevidíme. Jistě to nemusí být „komunismus“ doslova a do písmene. Kdo ví, jestli KSČM splní své líbivé představy, v případě výhry..

STOP, ZEMANOVCI, KONZERVATIVNÍ STRANA, VĚCI VEŘEJNÉ, ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA, DĚLNICKÁ STRANA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI, SUVERENITA, atd… Tohle jsou strany, o kterých mladí lidé moc nevědí (dělňáky známe všichni, prý dělníci a krompáče v rukách nemajííííí, chi chi), abych pravdu řekla, já také ne. Jediný, co vím 100% je, že i tihle mají šanci vše změnit k lepšímu (nemyslím tím dělnickou stranu, to je jasné, ne?). Volte ty, kteří jsou vám sympatičtí a kteří jsou vám blízký.

No, necháme to osudu. Je každého věc, koho půjde volit. Jde jen o to, vybrat si tu správnou stranu. Nikdo za nás volit nepůjde, musíme to udělat my sami! Mladí lidé, Roma či neRoma, povstaňte a pojďme vyjádřit svůj názor, pojďme si prosadit to, co chceme! Tímto článkem nechci nikoho komandovat. Jen chci, aby se naše rodiny měly dobře. Naši prarodiče si zaslouží vyšší důchod a naši rodiče lepší plat nebo více pomoci od státu v jakékoliv podobě. Nechceme platit za chyby ostatních. Vždyť i my jsme lidi a máme právo se vyjádřit. Nebo snad…. ?

KAM DÁL?
Když nepůjdu volit, nemůžu si potom stěžovat
Romové, pojďme k volbám!
Neplakejme po volbách nad rozlitým mlékem
Nejsme ovce - Romové pojďme volit
Proč jít k volbám? Musíme využít to, co nám demokracie nabízí
SPECIÁL: Volby

Lucie Sharrii Oračková
Přečteno: 1924x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo