romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romantici opouštějí X Factor

Praha, 24.3.2008 0:23, (ROMEA/ČTK - VIDEO)

Tři zpěváci z vokálního souboru Romantic byli v neděli prvními soutěžícími vyřazenými z finále pěvecké soutěže X Factor. O jejich vyřazení rozhodli nejprve diváci pořádající televize Nova, kteří jim prostřednictvím SMS zpráv z mobilních telefonů zaslali v porovnání se soupeři nízký počet hlasů. Poslali je tak do souboje s dalším kandidátem na vyřazení Lukášem Javůrkem. Soutěžní porota nakonec rozhodla, že v soutěži zůstává Javůrek.

VIDEO
X Factor: Rozhovor se skupinou Romantic
X Factor: Romantic

Romantic diváky ani skladatele Ondřeje Soukupa, který s těžkým srdcem o jeho vyřazení rozhodl, nepřesvědčil o svém "x faktoru", tedy charismatu a schopnosti zaujmout posluchače energií. Pro romské trio z Frýdlantu na Liberecku v porotě hlasoval zpěvák Petr Janda, jenž nad ním v soutěži držel patronát; třetí porotkyně, textařka Gabriela Osvaldová, dala hlas svému "chráněnci" Javůrkovi.

Vokální skupina Romantic byla outsiderem i pro bookmakery sázkových kanceláří, podle kterých měla vypadnout jako první, což se potvrdilo. Sazka a Fortuna  vypsaly na prohru skupiny Romantic shodný kurz 3:1. Naopak favoritem celé soutěže jsou podle sázkových kanceláří David Gránský a skupina All X.

První finálové kolo X Factoru se odehrálo v bývalé tovární hale v pražských Vysočanech a Nova je odvysílala v přímém přenosu. Soutěžící zpívali za doprovodu orchestru Martina Kumžáka.

ČTĚTE TAKÉ
X Factor: Romantic a Divoké kočky jdou do finále!
X Factor: Čtyři z osmi vokálních skupin jsou romské

DALŠÍ VIDEA
X Factor: Rozhovor se skupinou Divoké kočky
X Factor: Chave Jilestar

X Factor: Divoké kočky
X Factor: One Way

Spojujícím tématem vybraných skladeb byl oheň a ohnivý živel byl také během večera přítomen na scéně - atmosféru dotvářely pyrotechnické efekty a výkony polykačů ohně a žonglérů. Speciálním hostem večera byl vítěz britského X Factoru z roku 2005 Shayne Ward.

Do dalšího finálového kola soutěže v kategorii do 24 let postoupili Pavlína Ďuriačová, Kamila Nývltová, Anna Ungrová a David Gránský. V kategorii pro "starší a pokročilé" ve hře o smlouvu na nahrání desky a cenu ve výši milion korun kromě Javůrka zůstali Ondřej Ruml, Martina Pártlová a Jiří Zonyga. V kategorii skupin mají stále šanci na vítězství soubory Za 5 dvanáct, Divoké kočky a Dante a All X.

Pouze v rukou diváků budou výsledky závěrečných tří kol celé finálové série. Vítěz bude vyhlášen na posledním z nich, které se uskuteční 1. června.

Druhé finálové kolo se uskuteční 30. března; organizátoři je nazvali "čokoládová noc" podle barvy pleti interpretů, z jejichž repertoáru budou porotci vybírat soutěžní skladby. Jako host večera vystoupí kapela Gipsy.cz.

Přečteno: 1981x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Kultura, FactorHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo