romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romantici opouštějí X Factor

Praha, 24.3.2008 0:23, (ROMEA/ČTK - VIDEO)

Tři zpěváci z vokálního souboru Romantic byli v neděli prvními soutěžícími vyřazenými z finále pěvecké soutěže X Factor. O jejich vyřazení rozhodli nejprve diváci pořádající televize Nova, kteří jim prostřednictvím SMS zpráv z mobilních telefonů zaslali v porovnání se soupeři nízký počet hlasů. Poslali je tak do souboje s dalším kandidátem na vyřazení Lukášem Javůrkem. Soutěžní porota nakonec rozhodla, že v soutěži zůstává Javůrek.

VIDEO
X Factor: Rozhovor se skupinou Romantic
X Factor: Romantic

Romantic diváky ani skladatele Ondřeje Soukupa, který s těžkým srdcem o jeho vyřazení rozhodl, nepřesvědčil o svém "x faktoru", tedy charismatu a schopnosti zaujmout posluchače energií. Pro romské trio z Frýdlantu na Liberecku v porotě hlasoval zpěvák Petr Janda, jenž nad ním v soutěži držel patronát; třetí porotkyně, textařka Gabriela Osvaldová, dala hlas svému "chráněnci" Javůrkovi.

Vokální skupina Romantic byla outsiderem i pro bookmakery sázkových kanceláří, podle kterých měla vypadnout jako první, což se potvrdilo. Sazka a Fortuna  vypsaly na prohru skupiny Romantic shodný kurz 3:1. Naopak favoritem celé soutěže jsou podle sázkových kanceláří David Gránský a skupina All X.

První finálové kolo X Factoru se odehrálo v bývalé tovární hale v pražských Vysočanech a Nova je odvysílala v přímém přenosu. Soutěžící zpívali za doprovodu orchestru Martina Kumžáka.

ČTĚTE TAKÉ
X Factor: Romantic a Divoké kočky jdou do finále!
X Factor: Čtyři z osmi vokálních skupin jsou romské

DALŠÍ VIDEA
X Factor: Rozhovor se skupinou Divoké kočky
X Factor: Chave Jilestar

X Factor: Divoké kočky
X Factor: One Way

Spojujícím tématem vybraných skladeb byl oheň a ohnivý živel byl také během večera přítomen na scéně - atmosféru dotvářely pyrotechnické efekty a výkony polykačů ohně a žonglérů. Speciálním hostem večera byl vítěz britského X Factoru z roku 2005 Shayne Ward.

Do dalšího finálového kola soutěže v kategorii do 24 let postoupili Pavlína Ďuriačová, Kamila Nývltová, Anna Ungrová a David Gránský. V kategorii pro "starší a pokročilé" ve hře o smlouvu na nahrání desky a cenu ve výši milion korun kromě Javůrka zůstali Ondřej Ruml, Martina Pártlová a Jiří Zonyga. V kategorii skupin mají stále šanci na vítězství soubory Za 5 dvanáct, Divoké kočky a Dante a All X.

Pouze v rukou diváků budou výsledky závěrečných tří kol celé finálové série. Vítěz bude vyhlášen na posledním z nich, které se uskuteční 1. června.

Druhé finálové kolo se uskuteční 30. března; organizátoři je nazvali "čokoládová noc" podle barvy pleti interpretů, z jejichž repertoáru budou porotci vybírat soutěžní skladby. Jako host večera vystoupí kapela Gipsy.cz.

Přečteno: 2006x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Kultura, FactorHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo