romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA, o. s. vyzývá primátorku Řápkovou k veřejné omluvě

Praha, 17.9.2009 17:45, (ROMEA)

ROMEA, o.s., se důrazně ohrazuje proti vyjádřením primátorky města Chomutov Ivany Řápkové, jimiž je informační server Romea.cz spojován s vyhrůžkami adresovanými jí a její rodině a osočován z vyvolávání nenávistné kampaně (viz ČTK, 17.9.2009,...).

Kromě jiného zdůraznila, že jsou výhrůžky běžné i na diskusních serverech, například na Romea.cz. „Chtěla bych tyto romské organizace upozornit, že my nerozdělujeme lidi podle barvy pleti, ale podle jejich dluhů, padni komu padni. Vyvolávání nenávistných kampaní je v tomto případě naprosto neadekvátní," píše se ve zprávě ČTK.

Server Romea.cz existuje od roku 2003. Kromě zpravodajského servisu umožňuje čtenářům také diskutovat pod jednotlivými články. Moderace těchto diskusí se řídí stejnými pravidly jako na jiných serverech a jsou pochopitelně na webu umístěna.

ROMEA, o.s. se celou dobu svého sedmiletého působení snaží napomoci integraci Romů do společnosti (například vzdělávacími projekty, kampaněmi na podporu zaměstnanosti, dárcovství kostní dřeně atd.) a lepšímu vzájemnému soužití. Domníváme se, že za opakovanými útoky na naši organizaci ze strany paní Řápkové v médiích (deník Právo, nyní ČTK) stojí i námi zveřejněné informace o Františku Kolářovi, který podporuje primátorku Řápkovou, stejně jako upozornění na neoprávněné předání videozáznamu z exekucí médiím, za což bylo město pokutováno.

Romea.cz jako objektivní informační portál zveřejňuje informace vždy v souladu s principem vyváženosti, a to též ve věci exekucí prováděných městem Chomutov. Citované výroky primátorky Řápkové, jakožto zcela nepodložená a neobjektivní tvrzení, vážně poškozují dobré jméno serveru Romea.cz.

ROMEA, o.s. vyzývá primátorku Řápkovou k veřejné omluvě za její výroky, zejména uvedením toho, že Romea.cz primátorce nevyhrožuje a ani v textech publikovaných na tomto serveru nejsou obsaženy jakékoliv výhrůžky či indicie vyvolávající nenávistnou kampaň. Věříme, že se paní primátorka bude snažit očistit pověst serveru Romea.cz a uzná, že ho svými pomlouvačnými vyjádřeními zcela bezdůvodně poškozuje.

KAM DÁL?
Agentura pro sociální začleňování se ohrazuje proti zneužívání protiromských nálad v předvolebním boji
Romský poradce z Bíliny: Kolář plivnul všem Romům do tváře
Gipsy nechápe podporu Koláře primátorce Řápkové. Kolář čelí dalším obviněním
S kým spolupracuje chomutovská primátorka Ivana Řápková?

Hnutí romského odporu: Neumožníme Řápkové, aby se šplhala po zádech Kocába do sněmovny
František Kolář podpořil Řápkovou, Romové jeho počínání odsuzují

AUDIO
Rozhovor s Annou Polákovou, sestrou Františka Koláře

 

Potvrzeno: Chomutov porušil při exekucích další zákon
Exekuce sociálních dávek v Chomutově byly nezákonné, exekutor musí vrátit peníze

Přečteno: 3952x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ivana Řápková, ExekuceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo