romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA, o. s. vyzývá primátorku Řápkovou k veřejné omluvě

Praha, 17.9.2009 17:45, (ROMEA)

ROMEA, o.s., se důrazně ohrazuje proti vyjádřením primátorky města Chomutov Ivany Řápkové, jimiž je informační server Romea.cz spojován s vyhrůžkami adresovanými jí a její rodině a osočován z vyvolávání nenávistné kampaně (viz ČTK, 17.9.2009,...).

Kromě jiného zdůraznila, že jsou výhrůžky běžné i na diskusních serverech, například na Romea.cz. „Chtěla bych tyto romské organizace upozornit, že my nerozdělujeme lidi podle barvy pleti, ale podle jejich dluhů, padni komu padni. Vyvolávání nenávistných kampaní je v tomto případě naprosto neadekvátní," píše se ve zprávě ČTK.

Server Romea.cz existuje od roku 2003. Kromě zpravodajského servisu umožňuje čtenářům také diskutovat pod jednotlivými články. Moderace těchto diskusí se řídí stejnými pravidly jako na jiných serverech a jsou pochopitelně na webu umístěna.

ROMEA, o.s. se celou dobu svého sedmiletého působení snaží napomoci integraci Romů do společnosti (například vzdělávacími projekty, kampaněmi na podporu zaměstnanosti, dárcovství kostní dřeně atd.) a lepšímu vzájemnému soužití. Domníváme se, že za opakovanými útoky na naši organizaci ze strany paní Řápkové v médiích (deník Právo, nyní ČTK) stojí i námi zveřejněné informace o Františku Kolářovi, který podporuje primátorku Řápkovou, stejně jako upozornění na neoprávněné předání videozáznamu z exekucí médiím, za což bylo město pokutováno.

Romea.cz jako objektivní informační portál zveřejňuje informace vždy v souladu s principem vyváženosti, a to též ve věci exekucí prováděných městem Chomutov. Citované výroky primátorky Řápkové, jakožto zcela nepodložená a neobjektivní tvrzení, vážně poškozují dobré jméno serveru Romea.cz.

ROMEA, o.s. vyzývá primátorku Řápkovou k veřejné omluvě za její výroky, zejména uvedením toho, že Romea.cz primátorce nevyhrožuje a ani v textech publikovaných na tomto serveru nejsou obsaženy jakékoliv výhrůžky či indicie vyvolávající nenávistnou kampaň. Věříme, že se paní primátorka bude snažit očistit pověst serveru Romea.cz a uzná, že ho svými pomlouvačnými vyjádřeními zcela bezdůvodně poškozuje.

KAM DÁL?
Agentura pro sociální začleňování se ohrazuje proti zneužívání protiromských nálad v předvolebním boji
Romský poradce z Bíliny: Kolář plivnul všem Romům do tváře
Gipsy nechápe podporu Koláře primátorce Řápkové. Kolář čelí dalším obviněním
S kým spolupracuje chomutovská primátorka Ivana Řápková?

Hnutí romského odporu: Neumožníme Řápkové, aby se šplhala po zádech Kocába do sněmovny
František Kolář podpořil Řápkovou, Romové jeho počínání odsuzují

AUDIO
Rozhovor s Annou Polákovou, sestrou Františka Koláře

 

Potvrzeno: Chomutov porušil při exekucích další zákon
Exekuce sociálních dávek v Chomutově byly nezákonné, exekutor musí vrátit peníze

Přečteno: 3942x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ivana Řápková, ExekuceHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo