romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA: Senátorka by se měla vzdát mandátu

Praha, 11.3.2008 10:24, (Převzato: Právo)

Podle občanského sdružení ROMEA by se měla ostravská senátorka Liana Janáčková (Nezávislí), kterou chce policie obvinit kvůli jejím údajným rasistickým výrokům, vzdát svého mandátu.

Právě sdružení ROMEA jako první na kontroverzní výroky Janáčkové veřejně upozornilo.

„Jsem příjemně překvapen, že to policie dotáhla do takového stadia. Po těch zkušenostech, jakým způsobem probíhalo vyšetřování rasisticky zabarvených výroků pana Čunka na adresu Romů, je to překvapení,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, výkonný ředitel sdružení Romea. Navíc by podle něj měla být Janáčková okamžitě zbavena členství v senátním výboru pro lidská práva.

ČTĚTE TAKÉ
Podle policie senátorka Janáčková spáchala trestný čin (uvnitř AUDIO výroků)

„To je ještě daleko zarážející věc. Senátorský výbor pro lidská práva by měl na celou věc zareagovat. V momentě, kdy jsme tu nahrávku zveřejnili, tak tvrdili, že oni neví, jestli to opravdu říká senátorka Janáčková, že nejsou policie a nemůžou to vyšetřovat (více zde...). V tuto chvíli policie věc vyšetřila, došla k nějakému závěru, takže minimálně by bylo záhodno, aby na to výbor pro lidská práva reagoval,“ upozornil Ryšavý. To samé si myslí ostravské občanské sdružení Vzájemné soužití.

Radim Kijonka
Přečteno: 892x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo