romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA ukazuje romským dětem důležitost vzdělání

Praha/Ústí nad Labem, 31.12.2009 0:24, (ROMEA)

V roce 2009 realizovalo občanské sdružení ROMEA sérii motivačních besed a zážitkových workshopů pro žáky základních škol.  Server Romea.cz vám nabízí dvě reportáž. Do pražské základní školy přišli s dětmi besedovat vysokoškoláci Tomáš Bystrý, Paľo Berky a Renáta Berkyová. V Ústí nad Labem se především romské děti mohli setkat s Máriem Bihárym, Ladou Gažiovou a Paľem Berkym.

VIDEO
Mladí Romové inspirují žáky základních škol (Praha)
Mladí Romové inspirují žáky základních škol (Ústí nad Labem)

Projekt byl podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Přečteno: 1013x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vzdělávání, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo