romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové iniciují celostátní sbírku pro napadeného chlapce z Břeclavi

Břeclav, 17.4.2012 17:10, (ROMEA)
Vladimír Galbavý

Romové z Celostátní asociace Romů České republiky (CARČR) iniciovali setkání se starostou města Břeclav, policií a dalšími zainteresovanými, aby urychleně jednali o nastalé situaci po brutálním napadení patnáctiletého chlapce. Předseda CARČR Vladimír Galbavý po schůzce uvedl, že Romové iniciují celostátní sbírku na podporu zraněného patnáctiletého chlapce.

Starosta města Oldřich Ryšavý se v úterý odpoledne setkal s předsedou Celostátní asociace Romů České republiky Vladimírem Galbavým, členem výkonného výboru Celostátní asociace Romů České republiky pro Jihomoravský kraj Miroslavem Malíkem, členem místní romské komunity Josefem Polákem, vedoucím územního odboru Police České republiky plukovníkem Františkem Klimusem, velitelem městské policie Stanislavem Hrdličkou, Dagmar Gasnárkovou ze sociálního odboru břeclavské radnice a zastupitelem Vítězslavem Valou, který je pověřený komunikací s menšinami ve městě a je členem dozorčí rady Asociace Romů České republiky.

„Odsuzujeme tento hanebný kriminální čin, ať byl pachatelem kdokoliv. V případě, že se prokáže, že útočníky byli Romové, budeme se od těchto kriminálníků jasně distancovat a sami učiníme vše pro to, aby byli co nejdříve vypátraní, a místní romská komunita hodlá být všemocně nápomocná k dopadení pachatelů. Slušní Romové žijící v Břeclavi mají sami zájem na zlepšení bezpečnostní situace,“ zopakoval jasně odsuzující stanovisko, které již dříve uvedl pro server Romea.cz předseda asociace Vladimír Galbavý.

Jak dodal, pokud se skutečně prokáže, že útočníky byli Romové, bude asociace iniciovat celostátní sbírku na podporu zraněného patnáctiletého chlapce. „Velmi nás tato situace mrzí. Dohodli jsme se na tom, že okamžitě podnikneme velmi rázné kroky k tomu, aby břeclavští Romové intenzivně spolupracovali se státní i městkou policií při hledání pachatelů,“ řekl jasně.

Chlapce napadla trojice mužů, podle jeho slov tmavé pleti. Prý jej jeden z nich požádal o cigaretu. Když řekl, že nemá, muži jej brutálně zbili. Útok se stal před 21:00 v centru města. Hoch zatelefonoval matce, která jej odvezla do nemocnice.

Napadený tam musel být neprodleně operován. Jeho matka později médiím řekla, že útočníkům nešlo o peníze, protože synovi nic nevzali, ale chtěli si údajně jen vybít zlost.

"Na případu pracujeme kvůli podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hocha jsme již vyslechli. Událost nám popsal," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Kriminalisté žádají svědky, kteří se v neděli mezi 20:00 až 21:00 pohybovali ulicí Jana Palacha a všimli si čehokoli podezřelého, aby hned kontaktovali krizovou linku 158.

KAM DÁL?
Romové nekompromisně odsuzují brutální útok v Břeclavi. Žádají tvrdý trest pro pachatele
V Břeclavi napadla trojice útočníka mladíka, který přišel o ledvinu. Prý šlo o Romy

Zdeněk Ryšavý, , TZ města Břeclav
Přečteno: 4964x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo