romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové jako cesta k politické moci?

Praha, 29.9.2008 13:13, (http://banga.blog.idnes.cz)

Když jsem prvně slyšel o volebním plakátě s nápisem „makejte gádžové ať se máme líp“, myslel jsem, že se jedná o aktivitu některých vlast-rasistických organizací a spolků, zvláště mých nejoblíbenějších, tedy Národní strany. Den na to, když mi kolega telefonoval informaci, že za kampaní stojí stávající hejtman a lídr kandidátky ODS Jiří Šulc, uvědomil jsem si, na jakou notičku to politici hrají.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Protiromskou kampaň v Ústeckém kraji vede ODS

Překvapením pro mne je, že se jedná právě o ODS, té ODS, která ve svých řadách drží poslance, co neváhají házet špínu na ostatní, jen aby z toho něco bylo. Té ODS, jejíž člen chtěl údajně vydírat konkurenční poslankyni a to formou nejhorší, skrze děti. A ve finále té ODS, která není schopná zatočit s nacisty, i když k tomu má moc největší a to sice ministerstvo vnitra?

Pan Šulc zabrnkal na podobnou notičku, jako spousty politiků před ním, ostatně, v současné politice, ovlivněnou spíše vnitropolitickými boji, vydíráním, hraním si na agenty 007 a následnou parodií na řešení situace po reportáži TV NOVA je to normální.

DALŠÍ KOMENTÁŘ
Populistická kampaň ODS

Je zajímavé sledovat, kolik politiků je schopných před volbami hrát na romskou či protiromskou notičku. Zatím co jeden přijde s koncepcí (kterou mimochodem podporuji, ačkoliv mám k některým částem výhrady), druhý se s Romy schází a slibuje a slibuje, třetí vyvěsí transparent s podobným nápisem. Kdo z toho vyjde lépe? Ten kdo Romy „podporuje“? Ten kdo „ s nimi zatočí “ ?

Je to vlastně jedno, spíše bych poukázal na to, že Romové se stávají oblíbenou volební písničkou politiků, jen by to chtělo, aby do politiky vstoupil nějaký ten Rom, neb obecně máme vyvinutější hudební sluch, než většina politiků…

Každopádně mám pocit, že PR poradcům různých kandidátů už docházejí nápady, proto se po sobě tak nějak opičí. Podobný koncept kampaně bych si dokázal představit u nějaké vlast-rasistické strany, či podobného spolku nedospělých dětí, hrajících si na vojáčky.

Nedokážu si jí však představit o kandidáta strany, jako je ODS. V tomto případě není hraní na romskou notičku nějak na místě a nadřízené orgány by to měly fofrem řešit, skandálů už má ODS na krku dost.

Ještě mne tak napadá… u nás vedle pošty, na vratech bývalé hasičárny visí už několik let nápis „cikáni do plynu“ a vedle něj je nakreslený hákový kříž. Co třeba přijet s fotografem, udělat další plakát?

KAM DÁL
Protiromskou kampaň v Ústeckém kraji vede ODS
Provokace proti Romům v Ústí nad Labem

Přečteno: 3193x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Volby, 2008HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo