romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romskému kandidátovi Gužimu měla ublížit nepřátelská kampaň ČSSD

Jihlava, 10.11.2008 17:43, (RH)

Jediný romský kandidát senátních voleb, člen Strany zelených Zdeněk Guži, skončil na Pelhřimovsku z 8 kandidátů s 340 hlasy jako předposlední. Kandidoval i do zastupitelstva kraje Vysočina, kde obdržel 39 preferenčních hlasů.

SZ dostala 2,6 % hlasů. „Úspěch to není. Překvapila mě ale podpora médií i vedení SZ, za což děkuji,“ vzkázal Guži prostřednictvím svého manažera Pavla Kollera. „Hlavně masivní nepřátelská kampaň ČSSD, která se nezaměřovala na problémy kraje, ale byla referendem o vládě jejíž součástí zelení jsou, nám nepomohla, stejně jako rozpory uvnitř strany. Brutální kampani ČSSD a ODS se ubránit nedalo. Guži měl na kampaň 100 000 korun,“ uvedl Koller.

Přesto se podle manažera povedlo v regionu více prosadit zelené, přivést Romy k volbám a upevnit pozici Gužiho ve straně.

Podle předsedkyně zelených v kraji Vysočina Marie Hronové výsledek Gužiho zapadá do očekávání SZ. „Nemysleli jsme si, že se stane senátorem, úspěchem je, že několik set hlasů získal a že v jeho okrsku to nebyl nejnižší výsledek. Většina voličů dala bohužel přednost populistickým heslům,“ řekla Hronová.

Mluvčí SZ Eva Rolečková se domnívá, že na Vysočině musí SZ vynaložit mnoho práce, aby si získala víc kmenových voličů. Rolečková nepředpokládá, že by SZ do dalších voleb „sháněla“ nové kandidáty z řad Romů: „Neposuzujeme kandidáty podle etnického původu. Zapojování Romů považujeme za samozřejmé, projeví-li zájem a pracují v rámci struktur SZ.“

Text vyjde 15. listopadu v listu Romano hangos č. 5 / 2008 na http://www.srnm.cz

Přečteno: 1046x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, 2008HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo