romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský fotbalový klub FC Děčín byl vyškrtnut ze soutěže

Děčín, 8.7.2011 10:53, (ROMEA)
FOTO: Drahomír Radek Horváth

Romský fotbalový klub FC Děčín se v příští sezoně nezúčastní žádné soutěže Sportovně-technická komise (STK) okresního svazu ve čtvrtek tento tým nezařadila do III. třídy, údajně kvůli nesplaceným dluhům. Informoval o tom server iDNES.cz.

Rozhodlo se o tom těsně před losovacím aktivem. Na seznamu účastníků soutěže ještě FC Děčín byl, ale jen pár minut před zahájením schůze ho komise vyškrtla. Klub totiž nerespektoval ultimátum STK - neuhradil dluh 6 995 korun a nesložil startovné.

"Nemůžou nás vyloučit, nespáchali jsme trestný čin. Navrhovali jsme splátkový kalendář, peníze nemáme. Odvoláme se. Výš a výš. Dokud nás nenechají hrát," řekl Ladislav Čisár, šéf FC Děčín, před losováním.

Klub v posledních měsících prožívá dramatické období. Jeden ze zápasů skončil hromadnou rvačkou a dokonce musela zasahovat policie. Výsledek: svaz romskému týmu zavřel hřiště na tři zápasy, udělil pokutu 28 tisíc korun, odebral mu devět bodů a dva agresivní hráči vyfasovali stop na tři a dva roky. Romští fotbalisté tvrdí, že incident vyprovokoval soupeř a že jsou při hře častým terčem rasistických nadávek.

Kam dál?
Fotbalové kluby na Děčínsku odmítají hrát s Romy

brf, iDnes.cz, ryz
Přečteno: 6389x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo