romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rudko Kawczynski opět zvolen prezidentem ERTF

Štrasburk, 26.2.2010 10:31, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Rudko Kawczynski byl opět zvolen prezidentem Evropského fóra Romů a Travelerů (ERTF) Podle informací serveru Romea.cz získal 47 hlasů z 54. V tajné volbě porazil Mirandu Voulosrantu. Na Facebooku to oznámil Marko D. Knudsen.

Plenárního zasedání ERTF se účastní i zástupci z České republiky - Ondřej Giňa a Ladislav Bílý. "Práce Prezidenta Rudka Kawczynského a jeho týmu za 4 roky se setkala s dobrým ohlasem. Jako kandidát za ČR i můj kolega Ondřej Giňa jsme podporovali kandidaturu a hlasovali pro Rudka Kawczynského," uvedl přímo z místa jednání pro server Romea.cz Ladislav Bílý.

První víceprezidentkou byla zvolena Soraya Post ze Švédska, druhou viceprezidentkou Sebihana Skenderovska z Makedonie. Byly zvoleni většinou 54 hlasů.

VIDEO
Vzpomínový ceremoniál během 5. plenárního zasedání ERTF

Delegáti 5. Plenárního zasedání ERTF následně zvolili Ondřeje Giňu (ČR) členem Výkonného Výboru. "Je to opětovné zvolení, které znamená, že Ondřej Giňa, bude v dalším čtyřletém období obhajovat a prosazovat zájmy a potřeby Romů na evropské úrovni," uvedl pro server Romea.cz Ladislav Bílý.

"Vzdělávání je v programu ERTF uvedeno jako priorita, je řazeno hned za Lidskými právy. Nadnárodně jsme to zvládli, teď se musí práce přenést do národních struktur, regionu. Budeme o všem informovat. Plenární zasedání ERTF pokračuje, na pořadu dne je národní prezentace, každá země má 20 minut na svou prezentaci," uvedl Ondřej Giňa.

ERTF bylo založeno v září 2004. První impuls k založení vlastního evropského romského orgánu dala finská prezidentka Tarja Halonen v roce 2001. Cílem fóra je poskytnout evropským Romům účast na tvorbě evropské politiky týkající se Romů.

 

ryz
Přečteno: 1395x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo