romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rumunský romský král chce vyznamenat Madonnu

Bukurešť, 5.1.2010 22:54, (ROMEA)

Rumun Florin Cioaba, který se prohlásil za romského krále, dnes oznámil, že nabídne zlatou plaketu americké popové hvězdě Madonně, aby jí tak poděkoval za to, jak se při svém loňském koncertě v Bukurešti vyslovila proti diskriminaci Romů. Informuje o tom agentura AFP.

"Madonna má velké zásluhy. Dokázala citově zmobilizovat celý svět vůči diskriminaci, jíž jsou Romové obětí," řekl Cioaba na tiskové konferenci ve městě Sibiu, kde sídlí. Podle rumunské tiskové agentury Mediafax plaketa byla objednána u nejmenovaného italského zlatníka a bude vyrobena ze čtyřiadvacetikarátového zlata.

"Chtěli jsme jí dát dárek, abychom vyjádřili naší vděčnost za to, co řekla," dodal Cioaba. Madonna loni v srpnu vyjádřila zármutek nad "diskriminací vůči Romům, velmi častou ve východní Evropě". Několik tisíc diváků asi z 60.000 přítomných na koncertě tehdy Madonnu kvůli jejím výrokům vypískalo.

VIDEO
Hiri 7-8/2009

Přes určité zlepšení jsou Romové v Rumunsku stále objektem diskriminace. Podle vládní studie zveřejněné loni v září u příležitosti kampaně proti diskriminaci sedm Rumunů z deseti prohlásilo, že by nechtěli, aby se Rom stal členem jejich rodiny.

Přečteno: 1069x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rumunsko, EU, MadonnaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo