romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rumunský romský král chce vyznamenat Madonnu

Bukurešť, 5.1.2010 22:54, (ROMEA)

Rumun Florin Cioaba, který se prohlásil za romského krále, dnes oznámil, že nabídne zlatou plaketu americké popové hvězdě Madonně, aby jí tak poděkoval za to, jak se při svém loňském koncertě v Bukurešti vyslovila proti diskriminaci Romů. Informuje o tom agentura AFP.

"Madonna má velké zásluhy. Dokázala citově zmobilizovat celý svět vůči diskriminaci, jíž jsou Romové obětí," řekl Cioaba na tiskové konferenci ve městě Sibiu, kde sídlí. Podle rumunské tiskové agentury Mediafax plaketa byla objednána u nejmenovaného italského zlatníka a bude vyrobena ze čtyřiadvacetikarátového zlata.

"Chtěli jsme jí dát dárek, abychom vyjádřili naší vděčnost za to, co řekla," dodal Cioaba. Madonna loni v srpnu vyjádřila zármutek nad "diskriminací vůči Romům, velmi častou ve východní Evropě". Několik tisíc diváků asi z 60.000 přítomných na koncertě tehdy Madonnu kvůli jejím výrokům vypískalo.

VIDEO
Hiri 7-8/2009

Přes určité zlepšení jsou Romové v Rumunsku stále objektem diskriminace. Podle vládní studie zveřejněné loni v září u příležitosti kampaně proti diskriminaci sedm Rumunů z deseti prohlásilo, že by nechtěli, aby se Rom stal členem jejich rodiny.

Přečteno: 1064x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rumunsko, EU, MadonnaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo