romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ruští skinheadi odsouzeni za rasové vraždy až na 20 let

Moskva, 15.12.2008 14:58, (ROMEA)

Sedm ruských skinheadů odešlo dnes od moskevského soudu s tresty vězení až 20 let za rasově motivované vraždy, které natáčeli a otřesné záběry pak umístili na internet.

Dva sedmnáctiletí vůdcové bandy byli odsouzeni na deset let jen díky tomu, že v době spáchání zločinů mezi srpnem 2006 a říjnem 2007 nebyli plnoletí. Nejvyšší trest, 20 let odnětí svobody v pracovním táboře se zostřeným režimem, dostal Roman Kuzmin, narozený v roce 1988.

Skupina odsouzených v oblasti hlavního města zvláště brutálním způsobem zavraždila 20 lidí "neslovanského vzezření". Další jejich zločiny soud ve 12 případech kvalifikoval jako pokus o vraždu.

KAM DÁL?
Ruský gang skinheadů byl obviněn ze 20 rasistických vražd
SPECIÁL: Rasismus v Rusku

Přečteno: 2510x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rusko, Neonacismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo