romea - logo
18. května 2013 (sobota)
svátek má Nataša
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sandor Feher, který zemřel na potopené lodi Concordia, učil děti na housle

Budapešť, 19.1.2012 11:03



reklama

HLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

Na přelomu května a června v Praze proběhne první ročník Romfestu, pod mottem Palikeres - děkujeme

Praha, 17.5.2013 15:13, (ROMEA)
Jde o první ročník romského festivalu, který proběhne od 27. 5. do 1. 6. 2013 na Václavském náměstí a v Divadle v Korunní. Romfest organizují Mezinárodní konzervatoř Praha, Divadlo Korunní Praha, Městská část Praha 1.
 celý článek

--ilustrační foto--

Petr Woff: Poslanec Chaloupka je unavený

Praha, 17.5.2013 13:56, (ROMEA)
Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA) zveřejnila výsledky výzkumu, při němž mapovala životní podmínky největší evropské menšiny v jedenácti státech, také v České republice. Výsledná zpráva říká, že jenom 15 % romských dětí dostane vyšší střední nebo odborné vzdělání, placené zaměstnání nemá ani třetina Romů v ekonomicky produktivním věku, pravděpodobně 20 % Romů není zdravotně pojištěno, 45 % žije v nevyhovujících bytových podmínkách, ve 40 % domácností musí jít občas někdo spát hladový a polovina romské populace během roku zažije diskriminaci kvůli své etnicitě.
 celý článek

--ilustrační foto--

George Soros: Postavení Romů v Evropě představuje ten nejzávažnější případ diskriminace na etnickém základě

Bukurešť, 17.5.2013 12:53, (ROMEA)
„Postavení Romů v Evropě představuje ten nejzávažnější případ diskriminace a exkluze na etnickém základě,“ tvrdí George Soros v rozhovoru pro rumunský týdeník Dilema Veche.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrýt nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Ty pak budou viditelné jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Romea.cz ostatním uživatelům.

Další články z rubriky







Romano voďi

Romano voďi 3/2013

..
romea - logo