romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Schwarzenberg se k Jezerskému, který chtěl vystřílet Romy, vyjádří v pondělí

Praha, 15.8.2010 18:50, (ROMEA)

Předseda TOP 09 a ministra zahraničí Karel Schwarzenberg se v pondělí vyjádří ke kandidatuře Jiřího Jezerského v jednom z ostravských obvodů. Informoval o tom server ParlamentníListy.cz. Reagoval tak na kritiku bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka, který v Otázkách Václava Moravce hovořil o „hnědnoucí“ pravici a řekl, že předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve chvíli, kdy TOP 09 nominovala do komunálních voleb Jiřího Jezerského, spal. Jezerský před lety pronesl ostré výroky na adresu Romů.

Jiří Jezerský na veřejném jednání bytového odboru 15. 8. 2006, na kterém byly probírány stížnosti k sestěhovávání ostravských Romů, prohlásil: „Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat."  Zvukovou nahrávku jako první zveřejnil server Romea.cz.

Server ParlamentníListy.cz požádaly  o reakci na výrok Jiřího Paroubka. „Tak mě vystoupení pana Paroubka spíše pobavilo. Pan Paroubek baví lidi rád. Ale k té věci. Za prvé jsem o tom nevěděl. Za druhé, až se vrátím do Čech, tak se na to podívám. Pan Jezerský prý vyhrál nějaký proces. Ale na celou věc se podívám a budu ji řešit. Buď to řekl a bude to mít nějaké následky, nebo to neřekl a nebude to mít následky. V pondělí odpoledne bych se k tomu po seznámení s materiály mohl již blíže vyjádřit," řekl ParlamentnímListům.cz Schwarzenberg.

Strana podle vyjádření mluvčího mluvčího TOP 09 Jana Jakoba pro Týden.cz o Jezerského výrocích ví, přesto jej plně podporuje. Jezerský za své výroky stál před dvěma roky před soudem s obžalobou za hanobení národa, rasy a přesvědčení. Soud je ale osvobodil a věty na nahrávce označil za nadsázku.

KAM DÁL?
Janáčková se zastala Jezerského, který chtěl vystřílet Romy
Chtěl vystřílet Romy na Bedřišce, nyní je lídrem TOP 09 v Ostravě
Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

ryz, ParlamentníListy.cz
Přečteno: 1476x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, Extremismus, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo