romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Šéf Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček odpovídal na otázky čtenářů

Praha, 19.5.2010 14:23, (ROMEA)

Server Romea.cz připravil na středu 19. 5. 2010 od 13:00 další on-line rozhovor. Na otázky čtenářů odpovídal Martin Šimáček, ředitel Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách.

V pondělí 10. května vláda přijala Zprávu o činnosti Agentury za rok 2009. Zároveň vláda schválila usnesení, které zajišťuje její fungování při Úřadu vlády do konce roku 2012. Ptejte se ředitele Agentury: Jaké jsou dosavadní výsledky činnosti Agentury? Co Agentura v tomto roce chystá v 13 pilotních lokalitách a co v 10 nových lokalitách, kde začala působit od května tohoto roku?

OTÁZKY JIŽ NELZE POKLÁDAT

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Zbytek otázek zodpoví Martin Šimáček během zítřka.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Agentura pro sociální začleňování zůstane do roku 2012 při Úřadu vlády

Přečteno: 4369x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, On-line, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo