romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Senát projedná kauzu Liany Janáčkové ve čtvrtek jako poslední bod schůze

Praha, 23.4.2008 14:14, (ROMEA/ČTK)

Podobu antidiskriminačního zákona a kauzu rasistických výroků Liany Janáčkové bude projednávat ode dneška Senát. Schvalovat má také novelu o snazším zvyšování důchodů, kterou zřejmě tak jako většinu ostatních norem podpoří.

VIDEO
Přímý přenos jednání Senátu

Reformní smlouvu EU, která má stanovit pravidla budoucího fungování unie, Senát asi nechá před konečným schválením přezkoumat Ústavním soudem. Usiluje o to nejen vládní ODS, která má v Senátu většinu. Není ale vyloučeno, že se část občanských demokratů pokusí o zamítnutí smlouvy.

Rovněž k antidiskriminačnímu zákonu má ODS výhrady, nakonec ale bude respektovat to, že bez jeho přijetí by se Česko vystavilo sankcím ze strany EU. Někteří senátoři ale chtějí v rámci tohoto zákona zrušit právo ústavních činitelů na bezplatnou hromadnou dopravu. Souběžně s tím by se jim ale od příštího roku mohly zvýšit platy.

Jako poslední bod 13. schůze Senátu se bude projednávat žádost policie, aby bylo umožněno trestní stíhání senátorky Liany Janáčkové, a to kvůli jejím výrokům na adresu části ostravských Romů. Senátní imunitní výbor při úterním jednání senátorčino vydání nedoporučil.

POSLECHNĚTE SI RASISTICKÉ VÝROKY
Podle policie senátorka Janáčková spáchala trestný čin

NEPŘEHLÉDNĚTE
SPECIÁL: Čtěte vše o rasistických výrocích Liany Janáčkové

Přečteno: 1521x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo