romea - logo
24. ledna 2022 (pondělí)
svátek má Milena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Setkání za Tibet a svobodnou olympiádu

Praha, 24.4.2008 11:41, (ROMEA)

Ve čtvrtek 24. dubna 2008 se v čase od 14 do 21 hodin uskuteční v Praze v prostoru mezi Hlavním nádražím a Opletalovou ulicí setkání s podtitulem "Lidská práva nejsou jen Tibet, olympijské hry nejsou jen sport".

Shromáždění svolané k příležitosti zasedání Českého olympijského výboru a delegátů českých sportovních svazů, kteří v té době budou zasedat v budově Automotoklubu, není voláním po bojkotu olympijských her. Jde o upozornění na fakt, že Olympijské hry nejsou jen o sportu.

Organizátoři shromáždění chtějí Českému olympijskému výboru připomenout, že lidská práva nejsou politickou záležitostí a diskuse o lidských právech nejsou politizováním olympijských her. Čínští organizátoři sami v roce 2001 veřejně spojili svou kandidaturu na pořádání her se zlepšením na poli lidských práv.

,,Vyzýváme Český olympijský výbor, aby sám jasně deklaroval svůj protest proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu a v tomto duchu apeloval na Mezinárodní olympijský výbor".

Shromáždění doprovodí vystoupení řady hudebních skupin, jako je Jablkoň, Létající koberec, Vladimír Merta, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, Jiří Dědeček a další, výstava fotografií z Tibetu v prostoru Hlavního nádraží a prezentace organizací zabývajících se lidskými právy a Tibetem.

K této příležitosti vychází speciální číslo novin, které si můžete stáhnout zde.

Přečteno: 980x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo