romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Silvie Lauder: Ještě nemáme D.O.S.T.

Praha, 25.5.2011 11:33, (RESPEKT)

Hájek se zastává neonacisty, Bátora je fanouškem jasného antisemity. Autorka sloupku se omlouvá všem, kterým už toto téma leze krkem, ale je potřeba se k iniciativě D.O.S.T. a jejím hradním fanouškům opět vrátit, a to právě z důvodů zmíněných v úvodní větě.

Hradní vicekancléř Petr Hájek nedávno poskytnul rozhovor časopisu Týden, v němž řekl – jak je jeho špatným zvykem - celou řadu naprostých nehorázností, nicméně jedna nad nimi vyniká. Blízký spolupracovník hlavy státu se tu zastává Filipa Vávry - jednoho z nejznámějších tuzemských neonacistů, spoluzakladatele neonacistického Národního odporu, který má na svědomí všechno možné od násilí v Janově po vydávání antisemitské propagandy.

„Mám třeba případ kluka, který byl kdysi taky v nějaké z těchto okrajových politických stran. Je to „ajťák“. A odešel z té strany. Ale jak je sleduje BIS, tak on přijde do podniku, vezmou ho, ale za měsíc ho propustí bez udání důvodu. Jde do druhého, propustí ho za osm dní. Přijde do třetího, tam ho taky vezmou na významnou pozici a už večer mu zavolají: „Prosím vás, my musíme tu smlouvu zrušit. A nemůžeme o tom mluvit.“ To je reálný případ. Myslíte si, že je ojedinělý?“ říká v interview Hájek. Případ má prý dokumentovat, jak jsou v Česku pronásledovaní"konzervativci".

Vávru tam spolupracovník Václava Klause sice přímo nejmenuje (buď to jen někde zaslechl a jméno nezná nebo je coby obratný mediální manipulátor neříká záměrně), ale je zcela jasné, že mluví právě o něm. Text na toto téma totiž v březnu zveřejnil Hradu nakloněný server Parlamentní listy, přečtení zde.

„Nějaká z těchto okrajových politických stran“ je zakázaná Dělnická strana, a tento pronásledovaný „ajťák“ inicioval napadení aktivisty Ondřeje Cakla, pozval do Česka hlavu rasistického Ku-klux-klanu Davida Duka a nyní stojí před soudem spolu s dalšími klíčovými postavami tuzemské neonacistické scény za propagaci Národního odporu. Mimo jiné.

Rovněž Ladislava Bátoru, šéfa iniciativy D.O.S.T., které se Hájek ve zmíněném rozhovoru důrazně zastává, není na místě pouštět ze zřetele. Postupně totiž vyplývají na světlo nové informace o tom, co přesně si poradce českého ministra školství myslí.

Knihu Zkáza slovanů z pera kněze Rudolfa Vrby Bátora označuje za „skvělou“. Žádnou velkou reakci to nevyvolalo taky proto, že text jednoduše nikdo nezná. Jenže se v ní dočteme radost nad tím, že „Rusko dávno již od Židů osvobozeno“ či že „v Evropě bude mír, až z Paříže zmizí Židé“.

Publikováno s laskavým svolením autorky

Silvie Lauder
Přečteno: 1232x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo