romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Silvie Lauder: Ještě nemáme D.O.S.T.

Praha, 25.5.2011 11:33, (RESPEKT)

Hájek se zastává neonacisty, Bátora je fanouškem jasného antisemity. Autorka sloupku se omlouvá všem, kterým už toto téma leze krkem, ale je potřeba se k iniciativě D.O.S.T. a jejím hradním fanouškům opět vrátit, a to právě z důvodů zmíněných v úvodní větě.

Hradní vicekancléř Petr Hájek nedávno poskytnul rozhovor časopisu Týden, v němž řekl – jak je jeho špatným zvykem - celou řadu naprostých nehorázností, nicméně jedna nad nimi vyniká. Blízký spolupracovník hlavy státu se tu zastává Filipa Vávry - jednoho z nejznámějších tuzemských neonacistů, spoluzakladatele neonacistického Národního odporu, který má na svědomí všechno možné od násilí v Janově po vydávání antisemitské propagandy.

„Mám třeba případ kluka, který byl kdysi taky v nějaké z těchto okrajových politických stran. Je to „ajťák“. A odešel z té strany. Ale jak je sleduje BIS, tak on přijde do podniku, vezmou ho, ale za měsíc ho propustí bez udání důvodu. Jde do druhého, propustí ho za osm dní. Přijde do třetího, tam ho taky vezmou na významnou pozici a už večer mu zavolají: „Prosím vás, my musíme tu smlouvu zrušit. A nemůžeme o tom mluvit.“ To je reálný případ. Myslíte si, že je ojedinělý?“ říká v interview Hájek. Případ má prý dokumentovat, jak jsou v Česku pronásledovaní"konzervativci".

Vávru tam spolupracovník Václava Klause sice přímo nejmenuje (buď to jen někde zaslechl a jméno nezná nebo je coby obratný mediální manipulátor neříká záměrně), ale je zcela jasné, že mluví právě o něm. Text na toto téma totiž v březnu zveřejnil Hradu nakloněný server Parlamentní listy, přečtení zde.

„Nějaká z těchto okrajových politických stran“ je zakázaná Dělnická strana, a tento pronásledovaný „ajťák“ inicioval napadení aktivisty Ondřeje Cakla, pozval do Česka hlavu rasistického Ku-klux-klanu Davida Duka a nyní stojí před soudem spolu s dalšími klíčovými postavami tuzemské neonacistické scény za propagaci Národního odporu. Mimo jiné.

Rovněž Ladislava Bátoru, šéfa iniciativy D.O.S.T., které se Hájek ve zmíněném rozhovoru důrazně zastává, není na místě pouštět ze zřetele. Postupně totiž vyplývají na světlo nové informace o tom, co přesně si poradce českého ministra školství myslí.

Knihu Zkáza slovanů z pera kněze Rudolfa Vrby Bátora označuje za „skvělou“. Žádnou velkou reakci to nevyvolalo taky proto, že text jednoduše nikdo nezná. Jenže se v ní dočteme radost nad tím, že „Rusko dávno již od Židů osvobozeno“ či že „v Evropě bude mír, až z Paříže zmizí Židé“.

Publikováno s laskavým svolením autorky

Silvie Lauder
Přečteno: 1221x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo