romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Silvie Lauder: Ještě nemáme D.O.S.T.

Praha, 25.5.2011 11:33, (RESPEKT)

Hájek se zastává neonacisty, Bátora je fanouškem jasného antisemity. Autorka sloupku se omlouvá všem, kterým už toto téma leze krkem, ale je potřeba se k iniciativě D.O.S.T. a jejím hradním fanouškům opět vrátit, a to právě z důvodů zmíněných v úvodní větě.

Hradní vicekancléř Petr Hájek nedávno poskytnul rozhovor časopisu Týden, v němž řekl – jak je jeho špatným zvykem - celou řadu naprostých nehorázností, nicméně jedna nad nimi vyniká. Blízký spolupracovník hlavy státu se tu zastává Filipa Vávry - jednoho z nejznámějších tuzemských neonacistů, spoluzakladatele neonacistického Národního odporu, který má na svědomí všechno možné od násilí v Janově po vydávání antisemitské propagandy.

„Mám třeba případ kluka, který byl kdysi taky v nějaké z těchto okrajových politických stran. Je to „ajťák“. A odešel z té strany. Ale jak je sleduje BIS, tak on přijde do podniku, vezmou ho, ale za měsíc ho propustí bez udání důvodu. Jde do druhého, propustí ho za osm dní. Přijde do třetího, tam ho taky vezmou na významnou pozici a už večer mu zavolají: „Prosím vás, my musíme tu smlouvu zrušit. A nemůžeme o tom mluvit.“ To je reálný případ. Myslíte si, že je ojedinělý?“ říká v interview Hájek. Případ má prý dokumentovat, jak jsou v Česku pronásledovaní"konzervativci".

Vávru tam spolupracovník Václava Klause sice přímo nejmenuje (buď to jen někde zaslechl a jméno nezná nebo je coby obratný mediální manipulátor neříká záměrně), ale je zcela jasné, že mluví právě o něm. Text na toto téma totiž v březnu zveřejnil Hradu nakloněný server Parlamentní listy, přečtení zde.

„Nějaká z těchto okrajových politických stran“ je zakázaná Dělnická strana, a tento pronásledovaný „ajťák“ inicioval napadení aktivisty Ondřeje Cakla, pozval do Česka hlavu rasistického Ku-klux-klanu Davida Duka a nyní stojí před soudem spolu s dalšími klíčovými postavami tuzemské neonacistické scény za propagaci Národního odporu. Mimo jiné.

Rovněž Ladislava Bátoru, šéfa iniciativy D.O.S.T., které se Hájek ve zmíněném rozhovoru důrazně zastává, není na místě pouštět ze zřetele. Postupně totiž vyplývají na světlo nové informace o tom, co přesně si poradce českého ministra školství myslí.

Knihu Zkáza slovanů z pera kněze Rudolfa Vrby Bátora označuje za „skvělou“. Žádnou velkou reakci to nevyvolalo taky proto, že text jednoduše nikdo nezná. Jenže se v ní dočteme radost nad tím, že „Rusko dávno již od Židů osvobozeno“ či že „v Evropě bude mír, až z Paříže zmizí Židé“.

Publikováno s laskavým svolením autorky

Silvie Lauder
Přečteno: 1217x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo