romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skandální výroky Jiřího Čunka jsou na oficiálních webových stránkách KDU-ČSL

Praha, 31.3.2007 15:08, (ROMEA)

Xenofobní výroky předsedy KDU-ČSL a vicepremiéra vlády ČR Jiřího Čunka jsou prezentovány i na oficiálních webových stránkách KDU-ČSL. Na stránkách je přepis všech odpovědí, které Čunek uvedl do bulvárního deníku Blesk. Výroky Jiřího Čunka vyvolaly bouřlivou reakci Romů. Šestnáct neziskových organizací proti jeho výrokům protestovalo a vyzvalo Mirka Topolánka, aby se vláda od jeho výroků distancovala. K protestu se připojují postupně další organizace a lidé, například bývalý vládní zmocněnec pro lidská práva Petr Uhl.

"Výroky Jiřího Čunka mě opravdu znepokojují, doufám že bude muset odstoupit. Jsem příslušnicí "bílé většiny", ale nechci žít v zemi, kde se místopředseda vlády netají svým
otevřeným rasismem," napsala jedna čtenářka, která se k protestu romských organizací připojila.

Výkonná rada ODS se již od výroků distancoval. Internetové diskuze pod články o rasistických a xenofobních výrocích Jiřího Čunka jsou  na většině zpravodajských serverech zablokovány. "Čunek svými výroky eskaluje již tak napjatou situaci mezi Čechy a Romy. Takový člověk nemá ve vládě co dělat. Nejsou to jeho první rasistické výroky a je velmi podivné, že se ostatní politici z KDU-ČSL, politici, kteří o sobě říkají, že jsou křesťanští demokraté, ještě od nich nedistancovali," uvedl výkonný ředitel sdružení ROMEA Zdeněk Ryšavý.

Vicepremiér na dotaz čtenáře, zda "se budou dotovat i ostatní lidé jako Romové", odpověděl: "To se budete muset jet někam opálit, začít dělat s rodinou binec, na náměstí dělat ohně a potom se vás teprve někteří politici zastanou a řeknou - on je chudák." K tvrzení, že prý většina Romů zneužívá dávky, pak řekl: "Do vlády jsem vstoupil proto, že se mi podaří tak zkomplikovat sociální systém těm, kteří ho chtějí zneužívat, že nakonec uvidíte těch Romů pracovat hodně."

Přečteno: 2924x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Xenofobní výroky Jiřího Čunka, ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo