romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: Domky pro Romy díky předčasnému kolaudačnímu rozhodnutí

Nižný Komárnik, okres Svidník , 9.2.2007 16:24, (ROMEA/RPA)

Samospráva obce Nižný Komárnik v okrese Svidník odevzdala do užívání zdejším romským rodinám dosud nedostavěné domy na základe předčasného kolaudačního rozhodnutí.

Informovala o tom starostka obce: „Výstavba proběhla na pozemku, kde stála předchozí obydlí Romů, a protože pro ně samospráva musela stále shánět náhradní bydlení, rozhodli jsme se odevzdat jim byty již před Vánocemi.

Interiér domků je už hotový, je třeba již jen dokončit fasády a přístupovou cestu. Romové mají v domech zavedenu vodu a elektřinu, takže v nich již mohou v klidu bydlet.“ Jak dodala, Romové se po celé 4 měsíce realizace výstavby denně účastnili prací, a hodnota jejich práce přesáhla plánovaných 20%.

„Je třeba uznat, že každý muž od 18 let pracoval bez přestávky. Museli nejdříve zbourat staré chatrče, vyčistit plochu - a přitom se i třikrát stěhovali do jiných prostor,“ sdělila starostka. Výstavbou domků samospráva obce zabezpečila adekvátní bydlení pro všechny Romy z osady (v obci žije 160 obyvatel, z nichž je 58 romského původu, přičemž 40 z nich žije v romské osadě v nově postavených domcích).

Přečteno: 773x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo